Nudí vás hotely? Užijte si klid a pohodlí apartmánu!

airbnb ubytovani v soukromi
airbnb ubytovani v soukromi
airbnb ubytovani v soukromifoto: Ruben Lang

Už nějakou dobu nejsou hotely vaši jedinnou možností jak se na cestách ubytovat.

V posledních letech se objevilo několik služeb, díky kterým si při vašich cestách můžete pronajmout pokoj, byt, dům, nebo rovnou celý ostrov. Ubytování v soukromí většinou nabízí sami majitelé nemovitostí a vy tak máte při cestách možnost okusit, jaké je to být skutečným obyvatelem města. Užijete si místo tak, jak si ho užívají místní. Je také dobrou a často jedinnou volbou ubytování v místech, kde se právě koná konference, veletrh apod.

Hostitelé jsou ve valné většině normální lidé a často se stane, že jejich ceny nekopírují komerční ubytování a vy tedy můžete v top sezónách bydlet za standardní ceny!

Akce, která by vás mohla zajímat

Expedice Island a Faerské Ostrovy 2020

Od hostitelů se můžete dozvědět zajímavosti o okolí a vyhnout se (samozřejmě jen pokud chcete) tradičním turistickým lokalitám a naopak se můžete zeptat na místa, kam chodí místní a turisté by tam nevkročili.

Na rozdíl od hotelů na vás v ledničce nebudou čekat předražené nápoje, naopak při ubytování vám možná hostitel nabídne dobrý čaj a něco k snědku. Celý proces ubytování také vůbec není tak chladný jako na recepci hotelu, kde jen dostanete klíče a možná k tomu reklamní mapu se zakroužkovanými pěti hlavními lákadly.

Od hostitelů se také můžete dozvědět zajímavosti o okolí a užít si pobyt jako pravý místní obyvatel, jsou vstřícní a co nevědí, to zjistí. Ale vězte, že na 99% dotazů které budete mít už odpovídali.

Další z výhod je soukromí a to především v případě větší skupiny, kdy si můžete za cenu pokojů v hotelu pronajmout např. celý dům i s bazénem.

Pokud navíc rádi poporujete místní ekonomiku, jistě se vám bude lépe spát s pocitem, že vaše peníze jdou přímo místním lidem a ne do centrály hotelového řetězce.

Vybírat si své ubytování můžete hned na několika stránkách. Jedná se vlastně o katalogy nemovitostí a vy si vybíráte to, co vám vyhovuje nejlépe. K prvotní orientaci slouží mapa, obrázky nemovitosti, dále popis nemovitosti, hodnocení předchozích hostů a profil hostitele.

Další z výhod je, že fotografie skutečně zobrazují to, co dostanete. Není to tedy případ hotelů, kdy je na prospektu krásný výhled z okna na střechy, ale vy dostanete pokoj ve sníženém přízemí směrem do vnitrobloku.

Nejpopulárnější takovou službou současnosti je AirBNB (zaregistrujte se přes tento odkaz a získejme oba kredit na ubytování), která nabízí přes 800 000 nemovitostí ve 192 zemích světa.

Další podobné sužby jsou pak VRBO, House trip, Roomorama, Flipkey, Vacation rentals, Home Away či Wimdu, případně Travelmob pro oblast jihovýchodní Asie či Kozaza pro Koreu.

 

Pokud se chcete dozvědět  co vše vám v principu koncept sdíleného ubytování nabízí, přečtete si článek Buďte dobrým hostem.

Kdybyste pak chtěli nabídnout své vlastní prostory k ubytování, se můžete dočíst v mém e-booku ‘Nakopněte svůj Airbnb byznys!‘.

Pokud kurz nepotřebujete a chtěli byste přes Airbnb svůj prostor nabízet, zaregistrujte se přes tento odkaz a získejte 1250 Kč kredit na cestování.

 

Další články k tématu krátkodobých ponájmů:

Jak pronajímat přes Airbnb snadno a rychle v 10 krocích

Buďte dobrým Airbnb hostem

Jak na získání všech provizí, které Airbnb nabízí?!

Hostitelé na AirBnB a dalších serverech krátkodobého ubytování. Pozor na podvodné stránky o krátkodobém ubytování!

e-book: Nakopněte svůj Airbnb byznys!

 

Autor: Ruben Lang

V pěti letech jsem se při letu z Prahy do Bukurešti zamiloval do létání a cestování. Od té doby jsem se neodmiloval.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *