Adventní Island aneb prosinec trochu jinak

Blíží se zas po roce Vánoce. Mnoho z vás na vánoční trhy prostě zajde na náměstí, někteří pojedou na ty bílzké zahraniční např. v Drážďanech či Norimberku. Ovšem otázka do pranice zní: Proč si třeba neodpočinout od všeho toho shonu na klidném Islandu?!

Možností jak strávit čas na Islandu máte mnoho, ale protentokrát zkusím výlet načrtnout naprosto odpočinkově a bezstarostně a to jako prodloužený víkend v Reykjavíku s výlety. A samozřejmě pokud možno s co nejmenším zásahem do vaší peněženky. Takovýto výlet na Islandu vás vyjde na někajkých 9.600 korun.

Cesta do Reykjavíku:

Nejprve se musíme dostat na Mezinárodní letiště v Keflavíku. Na výběr tu mám hned 3 varianty. Ve všech je v rámci tarifu pouze malé kabinové zavazadlo, což vám doufám bude na víkendový pobyt stačit.

Akce, která by vás mohla zajímat

Expedice Island a Faerské Ostrovy 2020

Varianta z Vídně:

Vídeňské letiště. Z Brna co by kamenem dohodil a z Prahy, co by vlakem (či autobusem) dojel. S WizzAir můžete zakoupit zpáteční letenku na Island za bratru 1.900 Kč pro termíny 30. 11. – 3. 12. . Další víkendy jsou nyní asi o 800 korun dražší. Členové Wizz klubu (i ti noví) mohou odpočítat cca 500 Kč.

Varianta z Katovic:

Pro Ostravaky jasná volba. Cenově a termínově tu máme příhodný termím letenek 6. – 9. 12. s WizzAir za bratru 2.100 Kč. Pokud navíc vlastníte Wizz klubovou kartu, můžete 500 odpočítat.

Varianta z Prahy:

Nejdražší ale pro mnohé nejpohodlnější varianta. Ceny letenek jsou v prosinci zatím stabilní a za zpáteční letenku do Keflavíku zaplatíte 5.125 Kč.

Doprava z letiště v Keflavíku do Reykjavíku:

Letiště v Keflavíku je asi 50 kilometrů západně od Reykjavíku. Dopravit se můžete buď pomocí hromadné dopravy (300 Kč), nebo přímých letištních autobusů (600 Kč). Podrobné informace najdete v tomto článku o mezinárodním letišti v Keflavíku.

Ubytování v Reykjavíku:

Nabídka je mimo sezónu široká a i přesto, že je Reykjavík jedním z nejdražších měst světa relativně dostupná. Využít můžete hotely či hostely a nebo nabídku od místních přes Airbnb. Pokoj pro dva na tři noci můžete mít už od 4.000 Kč.

Pokud chcete na ubytování přes Airbnb slevu 450 Kč, stačí, když se zaregistrujete přes tento odkaz.

Nezapomenutelný víkend v Reykjavíku a “okolí”

Reykjavík, nejsevernější hlavní město světa. Hezké maloměsto, ale pro nezapomenutelné zážitky mnohým nepostačí.

Pokud bych měl doporučit 2 opravdu nezapomenutelné výlety, kdy uvidíte ty největší lákadla Islandu, pak tím prvním by byl kalsický výlet po tzv. “Zlatém Okruhu” se zastávkou na geotermální koupel v Tajné laguně. Pro šetřivé je tu časově kratší Zlatý okruh bez geotermální zastávky. Cesta vás zavede k vodopádu Gullfoss, uvidíte pryštící gejzír Strokkur, navštívíte národní park Þingvellir a kráter Kerið.

Na druhý den pak sice dlouhý, ale o to nezapomenutelnější výlet podél jižního pobřeží až k Ledovcové Laguně. Kratší a levnější výlet je výlet po jižním pobřeží bez návštěvy Ledovcové Laguny. Tady vás čekjí především vodopády Seljalandsfoss a Skógafoss, skalní brána Dyrhólaey a případně i Ledovcová Laguna.

Pokud byste chtěli strávit ničím nerušený poklidný víkend v Reykjavíku, po zajímavostech co zde se můžete porozhlédnout např. v Chytré mapě Islandu). V takovém případě možná využijete “City card“, kde v ceně máte městskou hromadnou dopravu, vstup do všech termálních koupališť na území města (je jich 7), vstupy do mnoha muzeí, do ZOO či výlet lodí na ostrov Viðey.

Tak hezký svátky!

 

Autor: Ruben Lang

V pěti letech jsem se při letu z Prahy do Bukurešti zamiloval do létání a cestování. Od té doby jsem se neodmiloval.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *