Island jako už asi nikdy nebude k vidění a navíc za hubičku

A je to tady, hranice se otevírají a jednou ze zemí, kam se můžete vydat a zažít ji tak, jako asi už nikdy je Island. Tam se obvykle v létě na mnohých místech míjíte s tisíci lidmi zároveň. Ovšem aktuální zprávy z ostrova říkají, že nemusíte čekat do zimy, abyste si slavnou černou pláž Reynisfjara užili úplně sami.

Liduprázdná pláž Reynisfjara nyní nejen v ziměfoto: Ruben Lang

Od 15. června je možné na Island cestovat bez jakýchokoli omezení. Navíc v období do 31. června vám při vstupu na islandskou půdu udělají test na COVID-19 zdarma. Od 1. července bude nutné za tuto proceduru zaplatit cca 15.000 ISK, kdy pak bude asi lepší přijet s negativním testem odsud (vyjde to cca. na půlku).

Na druhou půlku června jsou navíc k dostání super levné letenky s WizzAir z Katowic (o hledání levných letenek se podrobně dočtete tady) za bratru cca 2.500Kč tam i zpět (z Vídně cca 4.500Kč). Do Polska by se mělo dát dostat od 12. června. Tak doufám, že to tak bude.

Akce, která by vás mohla zajímat

Expedice Island a Faerské Ostrovy 2020

Tady najdete všechny důležité informace o příletovém letišti v Keflavíku.

Krom levných letenek na Island a téměř liduprázdných míst se také můžete těšit na v podstatě poloviční ceny všeho, co by vás mohlo zajímat, a to hlavně půjčení auta, případně ubytování. Vstup na Island totiž bude možný jen pro občany zemí EHS. Na Američany, Kanaďany a další, kteří za normálních okolností tvoří polovinu turistů na Islandu vůbec nenarazíte.

Pro plánování cest po Islandu vám určitě dobře poslouží článek Island – vše, co chcete vědět před cestou.

Autor: Ruben Lang

V pěti letech jsem se při letu z Prahy do Bukurešti zamiloval do létání a cestování. Od té doby jsem se neodmiloval.

2 komentáře na „Island jako už asi nikdy nebude k vidění a navíc za hubičku“

    1. zatím se to tak proslýchá (‘According to the government, no later than June 15, travellers are expected to be given a choice between a 14-days quarantine or being tested for the virus upon arrival, or otherwise proving that they are free of coronavirus infection.’) zdroj. shengenvisainfo.com, podobně jako na mbl.is atd. ale možná je to jen přání otcem myšlenky.

      důležitý bude sledovat, jak to ve skutečnosti bude, až se bude blížit čas. Ono Island turisty fakt potřebuje a myslím, že testy za 15.000 ISK by mohly mnohé odradit.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *