Podvod při prodeji na internetu – Aukro a jiné bazary

podvod-na-internetu-prodej-barkley-bank
Evidentně podvodný mail z bankyfoto: Ruben Lang

Internet je plný nástrah a jedna z nich na vás může číhat v případě, že se rozhodnete prodat starší zboží prostřednictvím některého z internetových bazarů.

UPDATE: Dnes, téměř po dvou letech od napsání tohoto původního článku jsem dal k prodeji m.j. svoje kolo CUBE Reaction, mě kontaktoval jiný podvodník (no možná dokonce i ten samý) s podvodným PayPal schématem. Takže dávejte při prodeji pozor a kdo vám chce poslat peníze přes Paypal, tomu nevěřte a nic mu neposíletje!! O věci se samozřejmě rozepíšu Více, ale do té doby ruku na peněženku a přečtěte si toto!!!

Poté, co jsem v Norsku vydělat pár (set) tisíc a v přípravě na expedici po národních parcích západu USA jsem si řekl, že je správný čas pro upgrade mého fotostroje. A jelikož nejsem kolektor, když chci koupit nový, tak prodám ten starý (mojí aktuální nabídku věcí, na které se u mě bohužel víc práší, než používám najdete tady). Proto jsem si pro prodej svého staršího, ale stále skvělého, fotoaparátu Nikon D7000 s objektivem Nikor 18-105 a UV filtrem B/W zvolil Aukro (později jsem se s podobným schématem setkal přes annonci, sbazar, paladix). Tento typ fotoaparátu je stále v prodeji (není to tedy nějaký starý model) a nový v této sestavě stojí lehce přes 20 000 Kč. Vystavil jsem za cenu “Kup teď” za 14 500 Kč. Během týdne ho nikdo nekoupil, jen chvíli před koncem aukce mi přišel mail z polského účtu Ula8881 ve znění: “jaká je minimální cena?”

Akce, která by vás mohla zajímat

Expedice Island a Faerské Ostrovy 2020

Vzhledem k tomu, že se foťák neprodal, rozhodl jsem se nějakou tu stovku slevit a odepsal 13 900 Kč. Říkal jsem si, že to budou zřejmě nějací Poláci, co tu dělají Aukro byznys.

Nato mi přišla zpráva:

“Hello,
I appreciate you response. I needed this item urgently and i will pay you 17000kc +1200kc for shipping cost for CZECH EMS POST (https://www.ceskaposta.cz/en/sluzby/psani/zahranici/ems-do-zahranici) to my Address in London.You must finish auction on Aukro now and send me full bank data for the deposit such as Name, Account Number, Bank Name,Phone Number for me to make a Bank Transfer to you.

waiting for your fast reply..

1) Neboli hezky česky: “Díky za odpověď, potřebuju toto zboží urgentně a zaplatím vám 17 000 Kč + 1 200 Kč za poštovné Czech EMS POST na mojí adresu v Londýně. Ukončete aukci na Aukru a pošlete mi vaše bankovní údaje pro depozit a to jméno, číslo účtu, název banky, telefonní číslo, abych mohla převést peníze.

Čekám na vaši rychou odpověď

Poslal jsem tedy požadované údaje a obdržel další mail.

“end the auction now.i will make the payment to you Monday morning at 8am.i want you to get the item ready for shipment because my bank will send you the confirmation after i have made the payment you must send item to the address in the morning.send me your phone number

waiting to hear from you.”

2) Přeloženo: “Ukončete nyní aukci. V pondělí vám v 8 ráno převedu peníze. Chci abyste měl zboží připravené k odeslání protože moje banka vám pošle potvrzení že jsem zaplatila a vy musíte poslat zboží na adresu ráno. pošlete mi vaše telefonní číslo.

Čekám na odpověď”

Napsal jsem: “foťák je připravený k odeslání a svoje telefonní číslo.” (i když mi teda vrtalo hlavou na co jim bude).

V pondělí ráno přišel mail

Money has been sent to you and it has been confirmed to me,did you get the confirmation of the transfer from Barclays Bank,check your inbox or spam messages carefully for the transfer..i will urge you to take the item to the post office now and send it with Post Office EMS Express and email the shipment copy to my bank so that they can verify it and complete the transfer to you account.

Take item to the post office and send it right now and send shipment receipt to my bank for them to release money to your account.

Shipping Address

Name: Kasia Johnson
Address: 7 Flat 19 Pierrepoint Ross Road
City: London
Postal code: SE25 6SD
Country: United Kingdom
Here is phone number for shipment +447937456464

God Bless You and Family.

Česky: “Peníze vám byly poslány a bylo mi to potvrzeno, dostal jste potvrzení o transferu z Barclays Bank, podívejte se do schránky a zkontrolujte důkladně spam..Je třeba abyste vzal urychleně zboží na poštu hned a poslal ho s Post Office EMS Express a poslal mailem kopii do banky aby to mohli ověřit a dokončit převod na váš účet.

Vezměte zboží na poštu a pošlete ho hned teď a pošlete stvrzenku do mojí banky aby mohla uvolnit peníze na váš účet.

Adresa a telefon viz výše

Bůh žehnej vám a rodině

Někdy dopoledne kolem jedenácté mi volá někdo z neznámého čísla. Zvednu to a ozve se člověk, který se představí jako manžel Kasie a ptá se zda jsem obdržel výpis z účtu.

Odpověděl jsem, že nevím, protože nejsem doma a ani to nemám teď čas řešit. Telefon vyzněl tak, že mám co nejdřív jít na poštu a zboží odeslat, tak jsem mu řekl, že na to odpoledne mrknu, že teď nemám čas.

Ve schránce se skutečně nacházel “mail z banky” ovšem z podivné adresy odeslání (barclay.co.uk@europe.com) – viz obrázek. Stojí tam, že Kasia Beckham složila částku 17 200 Kč jako platbu za zboží, které je uvedeno podtím. V tabulce je pak částka 18 200 Kč. Zajímavé je také moje oslovení “Attention Ruben Lang” čili “Pozor pane Langu”

Následují údaje o mě, velmi zvýrazněná adresa příjemce.

Dále následuje text:

It is now safe for you to go ahead with the shipment of the item because the money as been deducted from the buyer Account but the money will be on pending will credited into your Account immediately and without any delay that you send us the Shipment Tracking Number/Shipment Receipt to us for the shipment verification. Your account will be credited immediately upon confirmation of the details required by us. Moreover our customer cannot abort the transfer after you might have sent the Shipment Tracking Number/Shipment Receipt to us. You should send the Shipment Tracking Number/Shipment Receipt to us at barclay.co.uk@europe.com withing the next 48 Hours.

Your Money will NOT reflect in your Bank Account until the shipment has been verified by our Customer Care Department. This measure is taken due to our New Auction Payment Policy, in order to protect both payee and receiver´s interest and to reduce the occurence of fraudulent activities on internet.

This email is sent and authorized by the Bank Of England. If you have any question regarding this transfer, feel free to contact us on this E-mail: barclay.co.uk@europe. com.

Thank you for using Bank Of England Online Banking System (Auction Transfer). We look forward to serving you online with better services in the future”

podvodný email prodej
PODPIS – podpisfoto: Ruben Lang

A celé to zakončil takovýto podpis (ekvivalent českého: JMÉNO – Jméno). Žádné jméno tam však uvedeno není. Ani v hlavičce, ani v mailu ani u podpisu – nikde.

Tak tady už není nejmenší pochyby že se jedná o podvod.

 

Česky je tam psáno:

“Nyní je pro vás bezpečné pokračovat a zboží odeslat, protože peníze byly odečteny z účtu kupujícího, ale budou převedenyna váš účet ihned a bez jakéhokoli zdržení, jakmile nám pošlete Podací číslo balíku. Peníze budou přičteny na váš účet ihned po potvrzení, které vyžadujeme. Kupující navíc nemůže zrušit převod potom, co nám pošlete Podací číslo balíku. Měli byste nám poslat Podací číslo balíku během následujících 48 hodin na barclay.co.uk@europe.com

Vaše peníze se NEobjeví na vašem účtu, dokud nebude odeslání ověřeno naším Oddělením Zákaznické Péče. Toto opatření jsme přijali v souladu s naší Novou Aukční Platební Směrnící, abychom ochránili jak zájmy plátce, tak příjemce a abychom omezili podvodné jednání na internetu.

Tento mail je odeslán a autorizován Bank of England. Pokud máte jakékoli dotazy týkající se této transakce, neváhejte nás kontaktovat e-mailem: barclay.co.uk@europe.com.

Děkujeme, že využíváte Bank Of England Online Platební Systém (Aukční Převod). Těšíme se, že vám v budoucnu budeme moci přinést lepší online servis“

Mail je sice hezký, ale velmi pochybný. Na mém účtě žádné peníze připsány nebyly a tak jsem napsal mail, že peníze mi zatím nedorazily, že se však nedivím, protože převod obvykle trvá 2-3 dny, tak stačí počkat.

Dost mě překvapilo, že chvíli po odeslání mailu mi opět ze skrytého čísla volá někdo, kdo se představil jako manžel od Kasii. Řekl jsem mu, že na účet mi žádné peníze nepřišly a ani jsem nedostal žádné potvrzení z banky. Zase se na mě snažil tlačit, že je potřeba poslat foťák co nejdříve. Řekl jsem mu, že s tím nemám problém, jen potřebuju nejdříve potvrzení z banky, že jsou peníze na účtě.

Dle výpisu z telefonu proběhl hovor ve 13:16 a hovor trval přibližně 2 minuty. Po přípojení k mailu zjišťuju, že mi 13:23 přišel potvrzující mail za banky (ten samý co ráno, jen znovu). Zdá se, že anglické banky fungují opravdu dokonale.

Napsal jsem tedy mail, že jsem potvrzení dostal a zeptal se na jakou adresu mám zboží poslat. Nato mi přišla odpověď, že zboží na adresu Kasia Beckham a potvrzení odeslání balíku z pošty bance.

V takovém případě mi ale není jasné, jak “banka” může dostát svého závazku nezávislého prostředníka a ověřit, že jsem neodeslal místo fotoaparátu dvoukilové závaží?

V tomto bodě jsem naši komunikaci ukončil s tím, že mi zavolal někdo z ČR, nabídl mi o dva tisíce víc, hned si přišel a zaplatil.

 

“Zájemců” o můj fotoaparát bylo nakonec víc. Ještě jsem dostal maily o tom, že můj fotoaparát někdo shání pro svou dceru jako svatební dar, jiný zájemce to měl pro syna, který je právě jako kněz na misii v Nigérii a asi 5 dalších zahraničních zájemců, kterým jsem už ani neodpovídal.

Všichni tyto zájemci, se kterými jsem vedl korespondecni, májí jedno či hned vícero věcí společných – samozřejmě invenci se meze nekladou.

Nabízejí za věc více peněz, než jsem požadoval (buď napsali přesnou vyšší částku, nebo nabídli 100 Euro/USD víc).

Nechtějí věc pro sebe. (vy byste snad chtěli připravit něčí dceru o krásný svatební dar?)

Zmíní, jak je nabízené zboží úžasná věc (z jiné komunikace – doktorkou z Kanady “your item is adorable” – “vaše zbží je úžasné”)

Velmi tlačí na rychlé odeslání

Pošlou nevěrohodný email z “banky” která ručí za transakci. To je ale naprostý nesmysl, protože by se jednalo o tzw. Escrow, neboli úschovu a banky k ní nejsou oprávněny. Navíc nechtějí poslat zboží na adresu banky, ale na jejich, takže banka by nikdy nemohla ověřit, že jste neodeslali krabici naplněnou pilinama.

Dávejte při prodeji pozor!!!

p.s. možná si řeknete, že když někdo chce poslat starší foťák jako svatební dar (který navíc může koupit přes britskou ebay), je to zřejmý podvod. Pokud byste ale prodávali něco, co opravdu může být vhodné jako svatební dar (staré stříbrné šperky, sada příborů, nějaké umělecké dílo, cokoli unikátního atd.), může to být i věrohodné. A vy byste někomu chtěli zkazit svatbu, protože mu to nepošlete dostatečně rychle?

Navíc ani navýšení ceny nemusí být vždy jen past na chamtivce (v mém konkrétním případě však bylo zvláštní, zájemce se ptal na nejnižší cenu a pak sám nabídl o 30% víc). Právě např. v případě věcí u kterých není hodnota dána trhem může někdo naprosto legitimně nabídnou vyšší cenu, abyste to neprodali někomu jinému.

Prodáváte kytaru, kterou při koncertu Rolling Stones v Praze Keith Rogers hodil do publika a prodáváte jí za 20 000 Kč? Pak nabízím okamžitě 25 000!

EDIT: Sice je to vedlejší téma, ale narazil jsem na zajímavý dokument o finančních ‘dopisových’ mafiánech, v současnosti to funguje především přes e-mail:

https://youtu.be/zjYWwxyFMtM

Pomohl vám článek nenaletět a ušetřit peníze? Potom sdílejte a ušetřete peníze vašim přátelům.

Autor: Ruben Lang

V pěti letech jsem se při letu z Prahy do Bukurešti zamiloval do létání a cestování. Od té doby jsem se neodmiloval.

108 komentářů na „Podvod při prodeji na internetu – Aukro a jiné bazary“

 1. Moc Vám děkuji za tento článek. Zrovna dneska dopoledne mi došel skoro na chlup stejný email od Kasia Beckham, která má zájem o notebook, který se snažím aktuálně prodat přes Aukro za cenu 14490.

  Tady je opis jejího emailu:
  I have problem with my aukro account and i cannot buy now or bid.i want you to send item has gift to my Pastor Son in London.i will pay you 18000kc +1200kc for shipping cost for CZECH EMS POST(https://www.ceskaposta.cz/en/sluzby/psani/zahranici/ems-do-zahranici).finish auction on Aukro now and send me full bank data for payment.i need you to mail me your full banking details for the deposit such as
  Name:
  Account Number:
  Bank Name:
  Phone Number:
  so that i can make the transfer to you ..
  waiting for your fast reply.

  V komunikaci jsem se dostal až do fáze, kdy jsem odeslal své bankovní údaje. Do té doby odpovědi chodily téměř bleskově. Když jsem však projevil nedůvěru ohledně sdělení svého telefonního čísla s tím, že mám obavu o podvod, komunikace okamžitě ustala.
  Až poté jsem začal na internetu hledat odkazy s tímto tématem a dostal jsem se mimo jiné i k Vašemu článku. Jsem rád, že mé tušení bylo od začátku správné a zůstal jsem po celuo dobu komunikace s Kasia Beckham (či jak se ve skutečnosti jmenuje) nedůvěřivý. Díky Vám se moje podezření potvrdilo.

  S pozdravem
  Martin Špoták

 2. Já jsem naletěl také, takže dávejte pozor na tuto adresu, kvuli ní jsem přišel o 16 000 tisíc korun. a nikdo už mi je nevrátí.

  Address: 7 Flat 19 Pierrepoint Ross Road
  City: London
  Postal code: SE25 6SD
  Country: United Kingdom

 3. Právě to úplně stejně zkoušeli i na mě. Díky téhle stránce jsem je odhalil. 🙂
  Jsou to nejspíš poláci s mizernou angličtinou. Adresa pro zaslání mi přišla stejná, ale jméno je jiné. I ode mě chtěli koupit foťák Nikon.

  díky za Info

  Martin Žahourek

 4. take mi prisel stejny mail, tentokrat s odeslanim do Afriky, vedel jsem ze je to podvod….je mi lito tech lidi co na to skocilo 🙁 dik za tento clanek 🙂

  1. Mám otázku. To iste sa mi stalo dnes keď som chcel predať mobilný telefón, napísal mi nejaký Daniel Mojzis a zaslať to chcel niekam do Nigérie. Keď som sa začal vyhovárať že som si predaj rozmyslel a nechcem predávať nič tak má udá a poda na mna trestne oznámenie pretože on už zaplatil a ja musím potvrdiť odoslanie inak banka mi neodošle peniaze a prevod sa nedá zrušiť. Chcem sa opytať ak s ním ukončím konverzáciu či môže niečo take mi dokázať a ci aj niečo z toho budem mať keď mu to neodošlem.

 5. Zdravim, právě řeším víceméně totožný problém. Prodával jsem playstation na aukru, tam ho nikdo nekoupil. Ale ještě před skončením aukce mi přišel email z polské adresy. Že to koupí a nabízí vyšší cenu plus náklady na přepravu na Ukrajinu. Tak si říkám “okej”. Poslal jsem údaje kam to má poslat. A další den ráno už jsem měl ve schránce tři emaily od ukrajinské banky PrivatBank, že peníze jsou připraveny k odeslání a že chtějí potvrzení odeslání balíku z pošty skrz EMS. To už mi přišlo divný tak píšu že dokud neuvidim peníze na účtu tak nikam nic posílat nebudu. Na to mi přišla odpověď “Yes have deposited the money into your account and the bank is waiting for you to complete the transfer.” Nutno dodat že první tři emaily byly v lámané češtině (nejspíš používala google translate) pak už v angličtině. Navíc částku kterou uvádí “banka” ani není ta, na které jsme se domluvili. Nyní už ani nebudu odepisovat na poslední email, pokud teda zázrakem ty peníze nepřijdou.

 6. Poslední dva dny komunikuji s jistou anah Julius (anah.julius@gmail.com) při prodeji objektivu za 15 tis. na Aukru.
  Úplně stejný scénář jako u ostatních zde v konverzaci, takže pozor.

 7. Tak mě zase oslovil uživatel MateuszBartosz a chce odeslat Samsung S6 dražený na Aukru do Jižní Afriky na jméno Mustapha Sikiru – asi nová destinace pro posílání zboží 🙂 Scénář totožný s ostatními výše – mail od Barclays Bank a čekám na připsání peněz na účet. Telefon jsem mu nedal, takže mě aspoň nikdo nebude otravovat a tlačit na mě s odesláním 🙂 Dobrý pokus o podvod a děkuji za tento článek a jeho sdílení kam se jen dá.

 8. Úplně stejný scénář… pán chtěl po mě, abych jim zboží poslal do Anglie, ale v e-mailu co mi dorazil, je doručovací adresa jižní Afrika. V tuto chvíli už mi bylo jasné, že tady něco nehraje a komunikaci jsem s pánem ukončil.

  Money has been sent to you and it has been confirmed to me,did you get the confirmation of the transfer from Barclays Bank,check your inbox or spam messages carefully for the transfer..i will urge you to take the item to the post office now and send it with Post Office EMS Express and email the shipment copy to my bank so that they can verify it and complete the transfer to you account.

  Take item to the post office and send it right now and send shipment receipt to my bank for them to release money to your account.

  Shipping Address

  NAME : SIKIRU MUSTAPHA
  Address : FLAT 39 PARKWOOD
  City : DE ORCHARD
  State : PRETORIA NORTH
  Zip Code : 0182
  Country : SOUTH AFRICA
  Here is phone number for shipment +27618710885

  God Bless You and Family.

 9. Zdaravím, tak já byla tak blbá a naletěla a přišla o peníze, takže bacha na adresu:
  Name : Kelly Boyce
  Address : Lvivska 3 Street Ternopil
  City : Ternopil
  Zip Code: 46009
  Country : Ukraine

  Bohužel jsem tento článek našla až dnes. Škoda jinak by určitě pomohl a nic bych neposílala.

 10. Tak na mě to zkoušeli také, ale tentokrát Marek Thomson (marek.thomson@10g.pl) s identickou dodací adresou v Londýně.
  Ale cena byla tentokrát jen o cca 2.000,- nad mou chtěnou, takže už jdou i s cenou blíže.

  Name: Marek Thomson
  Address: Flat 7 Pierrepoint Ross Road
  City: London
  Postal code: SE25 6SD
  Country: United Kingdom
  Here is phone number for shipment +447937456464

  Jo a opět nezapomněli na požehnání mé rodině od boha.

  Jsou to fakt zmetci a také volali z neznámého čísla.

  Na aukru měl nick Egon32_2008 a má na aukru cca 170 pozitivních komentů, takže vypadá bezelstně.

  Bacha na něj !!!!

 11. Zdravím, dnešní shodná aktivita. 13200 za objektiv. Díky za pomoc, zastavuji!!!:
  Money has been sent to you and it has been confirmed to me,did you get the confirmation of the transfer from Barclays Bank,check your inbox or spam messages carefully for the transfer..i will urge you to take the item to the post office now and send it with Post Office EMS Express and email the shipment copy to my bank so that they can verify it and complete the transfer to you account.

  Take item to the post office and send it right now and send shipment receipt to my bank for them to release money to your account.

  Shipping Address

  Name: Marek Thomson
  Address: Flat 7 Pierrepoint Ross Road
  City: London
  Postal code: SE25 6SD
  Country: United Kingdom
  Here is phone number for shipment +447937456464

  God Bless You and Family.

 12. Aj mna kontaktova pan George Lawson , ze chce odo mna kupit objektiv za 250eur cez bazos. Na zaciatku sa pytal, ze kolko je minimalna cena, lebo bude mat drahe postovne okolo 100e. Tak som mu napisal, ze mu to viem poslat za 30e. Bolo mi divne, ze objektiv, ktory stoji v prepocte 450e v anglicku novy, chce dotycny kupit ako darcek pre svojho stryka za 250e + 100e postovne, ale snazil som sa mu pomoct, tak som mu zistil cenu postovneho. Dohodli sme sa na 30e za postovne a cena 250e plati. Dnes mi prisiel od neho email, ze vykonal platbu a ze bude rad, ked to dnes poslem a cim skor zadam cislo zasielky do banky avsak ako keby zabudol na dohodu a poslal 100e na postovne. Zaroven mi prisli 4 emaily z adresy unipay@mail2pay.com, ze mam rezervovane peniaze a ze ich poslu, ked zadam cislo zasielky. A tu zacal moment, ked som zacal guglit, pretoze uz to nebola len predtucha, ze sa jedna o scam.

  Takze pridavam dalsiu scam adresu:
  Name : David Williams
  Address :No, 22 gayhurst house Hopwood Road London
  Country : United Kingdom
  Post Code : SE172BL

 13. Stejný pokus na adresu:
  Name : MICK WILLIMS
  Address : 55 WANTAGE GARDENS
  City : EAST STONE HOUSE
  State : plymouth
  Zip Code : PL15DN
  Country : ENGLAND

 14. Dnes Další pokus o podvod při koupi na Aukru. Samozřejmě bych zboží neodeslala do doby kdy mi naskočí peníze ale i přesto se snaží.
  Při komunikaci přímo s Privát bank UK mi zděleno že se jedná o podvod nebylo jen to že se jedná o potvzení. Při žádosti o informaci zda Email patří bance mi neodpověděli. Tak že POZOR NA TO

  Doručovací adresa :

  This is the shipment address?
  Name : Kelly Boyce
  Address : Lvivska 3 Street Ternopil Ukraine
  Postal code :46009
  City : Ternopil city
  State :Ternopil
  Country : Ukraine

  Thanks

  Email z Banky 1)

  Dear Marika xxxxx

  Mrs Kelly Boyce Just sent you a payment of 6,000.00 CZK to Marika Dvořáková for an Aukro item. We have concluded the procedure for the transfer of the full payment to your account with authorization Payment Confirmation ID # PBS592T830B987P0029CZ

  Payment Details Of Kelly Boyce

  Item # Item Title Quantity Price Amount
  583xxxxxx
  XBOX 360
  1 5,000.00 CZK
  5,000.00 CZK
  Shipping and handling via Standard Flat Rate Shipping Service: 1,000.00 CZK

  Total: 6,000.00 CZK

  *** PLEASE NOTE ***

  The Money will be delivered to your Bank information below, Please verify that the Information stated below as entered by the buyer are correct:

  Sender Name Mrs Kelly Boyce
  Payment Confirmation ID BOA7493P94002691T
  Beneficiary Name Marika xxxxxxx
  IBAN
  CZ
  Account Number
  CZ2061xxxxxxx
  Bank Name
  Equa Bank A.S.
  Swift Code
  EQBKCZPP
  Item Information
  5830697223
  Item Description
  XBOX 360
  Seller
  vycerojka (24)
  Total Amount 6,000.00 CZK
  Courier Service EMS / Česká Pošta
  Country Czech Republic
  E-mail xxxxxx
  Status
  Mail the buyer If there is any error in the Information OR mail our Customer Support Representative.

  SHIPPING INFORMATION :

  Name : Kelly Boyce
  Address : Lvivska 3 Street Ternopil
  City : Ternopil
  Zip Code: 46009
  Country : Ukraine

  The funds has been deducted from the buyer’s account(teayyr@gmail.com)and will be credited into your account immediately the shipment is confirmed. Get back to us with the shipment tracking number and the money will be credited immediately. Mail the tracking number to our customers service.

  Note: The funds will be Credited into the seller’s account once the shipment has been verified. This action is taken in order to protect both the seller and buyer’s interests and to reduce the occurrence of fraudulent activities, and for your payment verifications or further inquires please also contact our customers service.

  ***PLEASE NOTE***

  Receipt No: 401-280190-1-59-5
  We reach for higher standards every day, in everything we do for our customers, our shareholders, our associates and our communities,upon which the future prosperity of our company rests.If you have questions, Please visit our website at PrivatBank.ua you can also contact our online customer care services at privatbank.ua@europe.com or Call Online Customer Care +(380) 562 390 271

  sigapprove.gif

  Sincerely,
  Signature Bank Logo
  Copyright © 2015 PrivatBank group Inc.
  Inline image 1

  Email z banky 2)

  Inline image 1
  Good Afternoon! Today is December 4, 2015.

  *Information On How To Complete Your Recent Transaction – (R) -Transfer Number :- PS582T830B987P0069CZ

  Dear Marika xxxxxx

  You have received an Aukro Auction Payment of 6 000.00 CZK from Mrs Kelly Boyce.

  This email is sent is to inform you once again that PrivatBank unit has an already existing policies that all transaction must follow as a Household name the right of both parties are strongly protected by us, and at no point in time shall we be ever based, or rather take sides during the run of a transaction.

  As mentioned in the receipt of Payment and as per New PrivatBank Article Payment policy, we have fully debited the total amount (above) from the buyer’s account which included the Transport/Delivery Charges (AIR EXPRESS SHIPPING SERVICE & © EMS / Česká Pošta).

  We must also let you know that the money transferred into your Account has been completed and about to be transfer to your account, but might takes a little longer as we awaits the shipment tracking number of his Item. Note that once a tracking number has been received from any seller, the buyer does not have any right whatsoever to cancel the transaction.

  In order to complete this transaction and get the funds approved in your account. We advice you go to nearest © EMS / Česká pošta and send the item and send us a Scanned Copy/Photograph of your Dispatch Shipment Receipt (in .JPG Format Or PDF Format).

  NOTE: This is important as a security measure to ensure safety of this transaction.

  Please, find below the name and address of the Shipping Information.

  Transport Company (EMS Pošta / Česká Pošta)

  Address (Shipping Address):

  Name: Kelly Boyce
  Address: Lvivska 3 Street Ternopil
  City: Ternopil
  Zipcode: 46009
  Country: Ukraine.

  Your Account will be credited accordingly upon the receipt of details requested. Should either be sent in JPG format.

  Contact PrivatBank customer service and Quote the Above Transfer Number for quick recognition of this transaction or reply to this message directly using the reply button in your email to submit the required information.

  Thank you for using The PrivatBank Online Banking System (Wire Transfer)®. We look forward to serving your online with better services in the future.

  The source of information about and access to domestic financial services provided by PrivatBank retail banking and the PrivatBank-group family of companies. Essex Bank, N.A. Member FDIC. PrivatBank Credit Cards are issued by PrivatBank(South Dakota), N.A

  Copyright © 2015 PrivatBank group Inc.
  Inline image 1

 15. Lidi tak díky téhle stránce jsme si s přítelkyní zachránili notebook. Díky moc všem za komentáře a postřehy.

  Name: Marek Thomson
  Address: Flat 7 Pierrepoint Ross Road
  City: London
  Postal code: SE25 6SD
  Country: United Kingdom

 16. Taky mě dnes oslovili, pozor na tyto údaje :
  Name :Mustapha sikiru
  Address : FLAT 39 PARKWOOD
  City : DE ORCHARD
  State : PRETORIA NORTH
  ZipCode : 0182
  Country : SOUTH AFRICA
  PHONE NUMBER:+27622632137

 17. Rovnaký pokus na Adrese

  Name: Kazeem Oyetunde
  Address : 3, Seaweed Ave, Ijegun, Ikotun.
  State : Lagos
  Country: Nigeria
  Zip code: 23401
  Mobile No: +2348076582994

 18. Rovnaký pokus dnes 04.02.2016
  Predstavil sa ako Dennis Morgan.
  Najprv ma kontaktoval z e-mailovej adresy:
  denmorgan003@gmail.com
  potom z
  denmorgan002@gmail.com
  Nakoniec potvrdenie z platby (ktore je samozrejme p*čovina) z banky Barclays:
  unipay@mail2pay.com
  Asi mu pošlem sušené hovno. Alebo biely prášok… múku napríklad.

  Adresa:
  Name : Lasisi Oyetunde
  Address: 3, Seaweed Ave, Ijegun, Ikotun,
  State : Lagos
  Post Code: 23401
  Country : Nigeria.
  Mobile No: +2348076582994

 19. Děkuji moc za Váš článek!

  Dostala jsem dnes stejný email. Po dotazu, kdy napsali pouze “cena?” ve zprávě pro příjemce, jsem odpověděla, v jaké hodnotě zrcadlovku Nikon nabízím. Posléze mi napsali odpověď již v angličtině a zvedli rapidně cenu fotoaparátu, než za jakou jej nabízím. Zadala jsem email do Googlu a našla Váš článek. To je super, aspoň mohu věnovat čas poděkováním Vám a ne odepisováním na podvodný email.

  Pěkný den,

  nela

 20. Lidičkové díky teď to řeším prodávám notebook na aukru a piše mi nějaká Weronica Morrison a chce poslat ntb do Anglie
  Ale první email přišel od uživatele aukra kulich41
  Takže pozooor na ně

 21. Mockrát děkuji za tento článek, od včera se raduji, že mám zájemkyni na fotoaparát, ale před chvílí mi také došel od ní e-mail, ať ukončím aukci a hned ráno ho mám odeslat, tak mi to bylo divné a její adresu jsem si projela googlem a narazila na tyto stránky… Její e-mail: weronica925@10g.pl
  A mám po super kšeftu, ještě, že jsem tak podezíravá…

 22. Také děkuji za tento článek, který jsem objevila díky zlatéme googlu. U mě komunikace s Weronica Morrison (weronica900@10g.pl). Zboží chtěla zaslat:
  NAME : ABASS AKOREDE
  Address : FLAT 39 PARKWOOD
  City : DE ORCHARD
  State : PRETORIA NORTH
  Zip Code : 0182
  Country : SOUTH AFRICA
  Here is phone number for shipment +27618710885.
  Zítra jsem chtěla jít na poštu, takže děkujííííííí Jana 🙂

 23. Moc dekuju za tenhle příspěvek milej pane protože dneska v 17:00 jsem odeslal telefon do afriky za cenu 8000 kc coz je o dva tisice vice nez jsem dal pocatecni cenu na aukru tak me to lakalo nejvíce me presvedcil email z banky.takze rano hnedka letim na postu a doufam ze se mi zasilka povede stornovat!melo by se to povest az po podani baliku na postu jsem prsel domu a narazil jsem na tenhle příspěvek doufam ze uz není pozde vrtalo mi to v hlave!jsem najivni

 24. tak se mi to povedlo uz se chytsal do letadla v praze mel jsem velke stesti.diky tomuhle prispevku mam telefon zpatky moc dekuju priste uz nebudu tak najivni kdo chce vic nemá nic!

 25. tak se mi to povedlo uz se chytsal do letadla v praze mel jsem velke stesti.diky tomuhle prispevku mam telefon zpatky moc dekuju priste uz nebudu tak najivni kdo chce vic nemá nic!

 26. Přikládám aktuální zkušenost s podobným průběhem, pro změnu jen komunikace s polákem a zaslání do afriky. Šlo o hodinky. Takže pozor na ně a rychle ruce od toho pryč.

 27. Zdravím,
  tak i já jsem se s tímto zapletl právě dnes.

  Použitý email:
  celestyna12@dobramama.pl

  Také jsem obdržel potvrzení, tvářící se jako opravdové poslání peněz od britské Barclays.
  email s potvrzující platbou obdrženo z ” Barclay Bank
  barclay_co.uk@accountant.com ” .

  Takže pozor – již jsem zaslal upozornění i na aukro včetně printscreenu.

  Každopádně díky za tento článek, ověřil jsem si, že jsou to podvodníci.
  J.Č.

 28. Ahoj všem, i na mě to zkoušeli, prodávám přes aukro, dotaz mi přišel z emailu celestyna12@dobramama.pl.

  Odeslat jsem měla na adresu:
  Name : MUSTAPHA SIKIRU
  Address : FLAT 39 PARcresent
  City : karen park
  State : PRETORIA NORTH
  Zip Code : 0182
  Country : SOUTH AFRICA
  PHONE NUMBER:+27622632137

  Bůh žehnej googlu a všem, kdo nelení, googlují, přispívají a varují.

 29. Hezký dobrý večer,

  dnes jsem opravdu vyvázla ze shodného podvodu skoro pět minut po dvanácté.

  Prodávala jsem na Aukru iPhone 5 64 Gb černý. Oslovil mě někdo z e-mailu: celestyna12@kozacki.pl s tím, že by rád/a koupil/a můj iphone své dceři. Požadoval/a okamžité zrušení aukce a nabídli o 1000 Kč vyšší částku, než byla vyvolávací cena. Sdělila jsem jim, že nemám důvod aukci rušit, když je ještě čas a o zboží je zájem. Nabídli tedy o 1500 Kč vyšší částku, než byla vyvolávací cena. To jsem podlehla a řekla si, tak co, bude to z krku. Měli zjištěnou cenu za EMS balík od České pošty. Pořád jsem si říkala, že to bude do Polska, když to přišlo z polské domény. Ovšem pak přišlo jakoby potvrzení z Barclay bank o tom, že klient složil peníze a čekají na potvrzení o odeslání balíčku na mě, aby uvolnili peníze.

  Bylo mi to trochu divné, ale protože znám dokumentární bankovní platby, až tak mě to nepřekvapilo. Ovšem adresa byla do Jižní Afriky, taktéž již zde byl dotyčný zmíněn:
  Name : MUSTAPHA SIKIRU
  Address : FLAT 39 PARcresent
  City : karen park
  State : PRETORIA NORTH
  Zip Code : 0182
  Country : SOUTH AFRICA
  PHONE NUMBER:+27622632137

  Přiznám se, že jsem si říkala, že mi je fakt jedno, kam ten telefon půjde, když budu mít peníze za něj i za poštovné, a tak jsem to opravdu poslala. Mezitím mi opravdu několikrát ten člověk z Jihoafrické republiky volal. Měla jsem z toho ale divný pocit, pořád mi to šrotovalo hlavou. Po podání balíčku na poště jsem si znovu otevřela ten mail s tím mailem od “banky” a všimla si toho, že to nemá doménu banky, že Bank of Barclay nemá žádné trackování transakcí a prostě to bylo divné. Otočila jsem se tedy na podpatku a na pošlu šla pro balíček zpět. Vydali mi jej, já to zrušila a doma jsem jim odepsala, že se jedná o podvod a odeslala jim odkaz na polské stránky, kde to řešili (to jsem ještě nevěděla o těchto českých stránkách). Ta “banka” mi následně poslala ještě asi tři e-maily, kde byly silné chyby v angličtině a bylo to velmi neprofesionální. To už mi to bylo jasné a jsem šťastná, že jsem to ještě stopla. Ten člověk se mi drze i potom snažil třikrát volat! Zablokovala jsem jeho číslo.

  Níže kopíruji jeho komunikaci:
  1. e-mail: zájem o zboží
  hello how are you doing i hope the condition of the iten is perfect well i want the iten for my duaghter as her birthday present who is schooling abroad i will pay you for the shipping of the item becuase i check the shipment cost and it is 1400kc via(https://www.ceskaposta.cz/en/sluzby/psani/zahranici/ems-do-zahranici)so i will pay you 5,000kc +1400kc for the shipment fee now i want you to end the auction now and send me the above detail for immediate transfer

  Name:
  Account Number:
  Bank Name:
  Phone Number:

  details need for immediate payment

  2. e-mail: vyjednávání o ceně
  okay i can had more money on the price i will pay you 5,500kc +1400kc for the shipment fee now i want you to end the auction now and send me the above detail for immediate transfer

  Name:
  Account Number:
  Bank Name:
  Phone Number:

  details need for immediate payment

  3. e-mail od “banky”
  The Online Transfer Order From Barclay’s Bank Of London® Has Been Approved Transfer Number :- BAR6-0043-1113-747-PL

  Attention Mr/Miss/Mrs Marie Belšánová

  We are contacting you regarding the Transfer that was placed by celestyna Bartosz the total amount of 7.000 CZK was sent to you by Mrs celestyna Bartosz as payment of an auction item and it has been Approved and the payment details are stated below.

  Receipt No: 0912-5626-9989-6917

  Transaction
  Item
  iPhone 5 64 Gb černý/black – TOP STAV
  Item Amount3 7.000 CZK
  Transfer Charges 100.00 czk
  Amount Transferred 7,000 CZK

  The transfer has been approved and is ready to be transferred into your account, but before the money can be credited into your account, you would have to go ahead with the shipment of the item and then send the Shipment Tracking Number/Shipment Receipt for the Shipment Verification. Once the shipment verification is complete, your account would be credited.

  ****ATTENTION*****
  The Total amount of 7, 000 CZK will be credited to the Account Details below. Please verify if the Name and Account Number entered by the payee are correct.

  asi 8. e-mail, když jsem mu napsala, že je to podvod a že to končím:
  I have deposited the money in your name and account Details and i can’t get back my money once they have proved/Confirmed the money so that is why they are confirming the shipment before they can remit the money to your account to assured you that you will receive your money that is why,so if you don’t make the shipment they can’t refund my money back to me until after 31 days so please don’t let me lose my money. They are confirming the tracking number before remitting account even due to the corruption/fraudulent practices on INTERNET,so i will want you to proceed with the shipment as soon as possible.My bank is doing this to make both seller’s buyer’s to happy at the end of these transaction i always promise you that. And i want you know that the money is going to on your account immediately they confirmed the shipment number from you,they will not complete the money to your account until you make the shipment and send the shipment tracking number to the bank to confirm. This is when you will find your money in your account details and you will be able to receive your money at your your without any problems.I want you to kindly proceed with the shipment of the item and i promise you that immediately you make the shipment and send the shipment tracking to my bank and they confirmed it. They will complete your money to your account immediately, I’m waiting to hear from you ASAP… Thanks & Regards.

  9. e-mail od banky MONEY IN PROCESSING
  Dear Customer,
  We have the money been process already so it can not be reverse back so we dont understand why you stop the shipment if you are scared about fruad well you dont have to be becuase we know all it going on so we are telling you this that you are in safe hand okay we block all the way cheater operate okay
  Barclay Bank
  London

  – VŠIMNĚTE SI TÉ NESMYSLNÉ ANGLIČTINY

  10. e-mail: opět z banky – směšný

  The Online Transfer Order From Barclay’s Bank Of London® Has Been Approved Transfer Number :-
  BAR6-0043-1113-747-PL

  ********** AUTOMATIC SYSTEM TRANSFER REQUEST*******

  Attention:

  We want you to know that we are doing this to protect both seller and buyer and we are working with 100% assurance so you don’t have any thing to be afraid and we receive mail from Mr Cristyna now that you are worried well i want you to know that we have rules at the bank here so we are following our rule okay so you dont need to be scared we just have to be sure that you have send the item by sending the shipment scan to us and we can go ahead with the process of money to your account okay

  Thank you for using Bank Of England® Online Banking System (Auction Transfer). We look forward to serving you online with better services in the future
  This email is sent and authorized by the Bank Of England®. If you have any question regarding this transfer, feel free to contact us on this E-mail: barclay_co.uk@accountant.com
  Thank you for using Bank Of England® Online Banking System (Auction Transfer). We look forward to serving you online with better services in the future.

  – VŠIMNĚTE SI, ŽE NAJEDNOU SE JIM OZVALA “CRISTINA”, E-MAIL JE OD CELESTINY A JDE TO MUSTAPHOVI…

  Nenaleťte, prosím. Jsem šťastná, že jsem nakonec dala na svou intuici a za to, že jsem to na internetu objevila. Nepřišla jsem tak o zboží ani peníze a aspoň nejsem za úplného idiota, i když to podezřelé asi bylo od začátku.

  Díky za Vaše stránky!

 30. Ahoj, také děkuji za článek, u nás to samé…Rušíme obchod..
  ______________________ Původní zpráva: ________________________
  > Od: Weronica Morrison
  > Komu:
  > Datum: 06.04.2016 10:30
  > Předmět: Re: Dotaz na zboží Zlatý přívěsek s andělíčkem (nabídka č. 6100971603)
  >

  It was a pleasure to read back from you. I am buying this item from you because it is needed urgently for an important Use. I am willling to pay you 10,000czk + 1200czk shipping cost for CZECH EMS POST(https://www.ceskaposta.cz/en/sluzby/psani/zahranici/ems-do-zahranici).
  I need your bank details for money transfer to your account such as

  Name:
  Account Number:
  Bank Name:
  Phone Number:

  so that i can make the transfer to you

  waiting for your fast reply.

 31. Tak bacha, další parchanti!! na aukru vystupují jako: paul_katthy@go2.pl

  This the address where you have to send the item to.
  Name: ukpe morris
  Address: 15, borad street marina
  city: lagos island
  state: Lagos
  country: Nigeria
  postal Code : 23401

  na aukru vystupuje jako:

 32. Zrovna včera dopoledne mi došel email od Weronika Morrison – weronica900@dobramama.pl , která má zájem o notebook, který se snažím aktuálně prodat přes Aukro za cenu 5490 . První email přišel od uživatele aukra Marek-65M (58) ve tvaru :
  “Pořizovací cena tohoto dobří poslední ceny, kterou chcete prodat? ”
  Na to jsem odpoveděl že nevím o co go ???
  A její reakce byla blesková :
  It was a pleasure to read back from you. I am buying this item from you because it is needed urgently for an important Use. I am willling to pay you 8,000czk + 1200czk shipping cost for CZECH EMS POST(https://www.ceskaposta.cz/en/sluzby/psani/zahranici/ems-do-zahranici).
  I need your bank details for money transfer to your account such as

  Name:
  Account Number:
  Bank Name:
  Phone Number:

  so that i can make the transfer to you

  waiting for your fast reply.

  Tak jsem ji poslal takoví mail, že se stydím je zde citovat, a sel ji napráskat na Aukro .
  Tak že radím všem at’ si vše ověří, než něco někam pošlou. Jsou to šmejdy …….

 33. Kolegové, rovněž jsem obdržel e-mail od údajného otce sličné Celestýny Bartosz z Polska, jež měla být údajně na cestách, a otec jí plánoval prostřednictvím mě odeslat do JAR použitý fotoaparát, který neplánoval předem zaplatit. Říkal jsem si, mladá holčina určitě má facebook, snadno její existenci ověřím. Náhle jsem zjistil, že se takové jméno vůbec nikde nevyskytuje, a to byl zásadní zlom.
  Z afrického čísla s předvolačkou +27 skutečně někdo volal a tlačil na mě, nechť fotoaparát neprodleně odešlu a oskenovaný podací lístek ze služby EMS Cezch poté zašlu na Barclay Bank, která zásilku ihned proplatí.
  Ano, polský výmysl byl postaven na lidské hlouposti a opakovaně obtěžuje účty uživatelů Aukra. Jsem rád, že jsem nic neodeslal. Nelíbila se mi ani koncovka adresy …dobrytata.pl
  Petr

 34. Také se mi stalo to stejné. Chtěl po mě ukončit aukci a zaslat kontaktní informace, což jsem udělal. Pak mi přišlo do spamu “ověření” z banky a v něm, že mám odeslat zásilku a následně zaslat sledovací číslo, jinak se mi peníze nepřičtou na účet. Až teď jsem začal googlovat. Zboží jsem mu odmítl poslat a jeho číslo si zablokoval. Doufám, že to tímto skončí a nebude mě nadále otravovat nebo vydírat.

 35. ZDRAVÍM všechny, kteří zavítají…
  MUSTAPHA SIKURU (SOUTH AFRICA) to na mě s navýšenou nabídkou ceny za zboží na AUkro zkoušel také….
  Nejprve “nějaký” polský email, polská adresa, a pak náhle “příkaz” -IHNED VEZMI ZBOŹÍ A ODEŠLI POŠTOU!!

  NEVĚŘTE ANI SLOVůM ANI “potvrzení BANK” o depozitu…
  Zeptejte se nejprve ve své bance, jestli něco takového znají…Rychle pochopíte ten cílený podvod!!!
  NEODESILEJTE ANI TELEFONNI CISLO!!! NEZBAVITE SE OTRAVNYCH VYHROZOVANI….

 36. Dobrý den, po mě Mr Jesse Foley (jessefoday007@hotmail.com)
  z Kanady chtěl poslat ojeté kolo pro syna do Holandska, nabídl – původní cena, za kterou prodávám, vycházela na 130 E, on nabídl 220 + shippment:

  Am Mr Jesse Foday form Canada so I am interested in your item,i will offer you 220 Euro plus shipping Van (Post Office) to my son in Belgium.So send me your bank details as follow for the payment of the item.also want you to send me the picture of the item…

  Account Name:
  Account Number:
  Bank Name
  Bic/Iban
  Country:
  Occupation:
  Tell Phone

  Here is the shipping address.

  Name: DELON GABRIEL
  Address: LANGESTRAAT 96
  Zip Code: 8400
  City: OOSTENDE
  Country: BELGIUM

  I hope to read from you soon ….
  Mr Jesse Foday…

  Napsala jsem mu, že mám jinou nabídku – on pošle holuba s penězi a já do HOlandska osla s kolem 🙂

  Ale neurazil se, požadoval stažení inzerátu

  Good ,

  I received your mail and i will appreciate if you can remove the advert of the item from the site so that i can be rest assure that you want to do good business with me..and i want you to send me your bank details now so that i can make the payment ok.
  Regards

  V tomto okamžiku naše konverzace končí. Dejte si pozor, díky této stránce jsem pochopila mechanismus podvodu a jejich taktiky.

 37. Tak hlásím další pokus se stejným průběhem, začalo to dotazem “Dobrý den, kolik je konečná cena”, byl ochoten dát 1500Kč za dopravu do Anglie a pak přišel e-mail z údajné banky a měl jsem poslat balík a číslo balíku zaslat bance, aby došlo k dokončení převodu. První podezření jsem pojal s e-mailem z banky který končil co.uk@mail.com – Banka používá veřejný email? Mnohokrát na mě naléhal, abych co nejdříve poslal balík a jeho číslo bance. Potom co jsem ho několikrát upozornil že nic nepošlu dokud nebudu mít peníze na účtu a že e-mail z banky je pro mě nedůvěryhodný a jeho postup se podobá podvodným obchodům které jsou popsané na internetu, tak od té doby se neozval.
  Na Akru veden jako uživatel izebela6
  jeffreyweitz31@gmail.com a macosjim@onet.pl
  Name: Glen Shakespeare
  Address: 51 Stud land Close
  State: Southampton
  Zip Code: SO16 9BA
  Country: United Kingdom
  Tell phone: +448726141076

 38. Tak i já jsem se teď setkal s naprosto stejnou situací.
  Měl jsem odeslat zrcadlovku, kterou prodávám na Aukru do JAR jako dárek k narozeninám…
  Vše probíhalo přesně dle zde již popisovaného scénáře, zastavil mě až mail velmi podezřelý z Barclays Bank, který měl potvrdit vklad peněz a čekání na podání zásilky, což mě vedlo k hledání a našel jsem nejen tuto stránku…
  Nejhorší na tom všem je ale skutečnost, že tyto podvody se dějí už hezky dlouho a nikdo není schopen podvodníky zastavit a “náležitě odměnit” za jejich snaho…

  Adresa kam jsem měl zboží zaslat:
  Name : SIKIRU MUSTAPHA
  Address : FLAT 39 PARcresent
  City : karen park
  State : PRETORIA NORTH
  Zip Code : 0182
  Country : SOUTH AFRICA
  PHONE NUMBER:+27622632137

 39. Zdravim.

  Bohuzel i ja blbec naletel a poslal jsem balicek do afriky ale nastesti i tak jsem to zachranil…
  Vzhledem k tomu ze jsem balik odeslal pres EMS, mel jsem k dispozici sledovaci cislo baliku a mohl si tak overit kde se balik prave nachazi:
  http://globaltracktrace.ptc.post/gtt.web/ anebo zde: http://wheremy.com/ems-post-tracking/.
  Balik jsem odeslal 19.8. v patek a vzhledem k tomu, ze se jednalo o expresni zasilku, odchazel balik druhy den v sobotu 20.8. z prahy smer jizni afrika. Pomoci sledovaciho cisla jsem zjistil, ze balik byl dorucen 23.8. do centraly v johannesburgu kam jsem ihned zavolal: 0027 860 111 502 – toto cislo je primo na postovni servisni linku v johannesburgu v anglictine, kde mi balik zrusili a odeslali zpet k me dne 29.8. Cislo uz je s predponou do afriky takze pokud volate z CR, vytocte ho presne tak jak ho vidite. Adresa zde: https://www.emssouthafrica.co.za/ContactUs/johannesburg.html .
  Pokud jste balik neodeslali pres EMS a nemate tak sledovaci cislo nevadi, podle postovniho smerovaciho cisla adresata zjistete o kterou postu se jedna a zavolejte tam s tim, ze se jedna o podvod at vam ten balik vrati. Toto osobne nemam vyzkouseno.
  Milemu podvodnikovi jsem napsal, ze jsem vse predal policii a ze podle emailove adresy se da hrave zjistit adresa v 21. stoleti at se tesi…Pridal jsem take informaci, ze je nas vice a ze jsme na nej vytvorili hromadnou zalobu coz znamena vetsi trest. Vzhledem k tomu, ze se mi balik vratil a nestojim o to litat po soudech a policii tak jsem to skutecne neudelal…jen jsem hral podle jeho pravidel a postrasil jsem ho stejne jako on nas. Hajzl.
  V pripade, ze by s tim nekdo z vas potreboval pomoct tak se mi ozvete na mejl: otepka.jakub ( @ ) gmail.com – bez tech zavorek samozrejme.
  Hezky den a vice obezretnosti nam vsem 😉
  Kuba.

 40. Precetl jsem to jednim dechem – akorat teda netusim, kdo je Keith Rogers, ale jsem si jist, ze na zadnem z prazskych koncertu Rolling Stones na podiu nebyl a nic do publika nehazel … a i kdyby to zkusil, asi by ho Keith Richards z toho podia srazil 😉

 41. Neuvěřitelné, že tohle poedvodníkovi prochází tak dlouho. Já jsem před týdnem taky poslala mobilní telefon. Naprosto stejný scénář, bohužel jsem tenhle článek objevila až dnes. Zboží ještě nebylo doručeno na adresu takže se budu snažit komunikovat s Africkou poštou a pokusit se dostat balíček zpět. Naštěstí jsem nepřišla až o tak vysokou částku ale byla jsem na policii. Pochybuji teda že se nemco vyřeší ale od toho tady jsou. Dám vědět i na aukro. Uvidím jestli telefon ještě někdy uvidím ale aspoň mám poučení pro příště.

 42. Dobrý den
  Tak jsem další co naletěl. Odeslal jsem fotoaparát za několik tisíc. Naprosto stejný scénář. Co nejrychleji odeslat zboží a budou uvolněny peníze na můj účet. Odeslal jsem službou EMS českou poštou v 17:05 druhý den ráno 04:30 zásilka na letišti připravena k odeslání. Po příchodu domů z pošty jsem jen tak brouzdal na netu a náhodou narazil na tyto stránky. Po přečtení jsem usoudil že jsem pořádnej blbec a do rána pořádně neusnul. V sedm ráno jsem volal na linku české pošty s prosbou o pomoc. Vyjádření české pošty: zásilka odeslána do Jihoafrické republiky nelze měnit doručovací adresu ani stopnout a to i v případě že zásilka je ještě na území ČR. Česká pošta nemá smlouvu s JAR. Prostě velmi divné? Nevzdal jsem to a volal a volal. Po dvou hodinách a přesměrování asi 20tel. čísel české pošty jsem byl přepojen na pana Malinu,
  který dokázal zásilku na letišti zastavit a vrátit zpět. Velké dík pro pana Malinu zásilka je na cestě zpátky domů. Stačilo prý 30min. a šla do letadla a byl konec. Jsem velmi ponaučen, nadávám si do blbců ještě teď a ještě dlouho budu. Prostě čím starší tím blbější.
  Zde je adresa mého obchodníka
  Name : SIKIRU MUSTAPHA
  Address : FLAT 39 PARcresent
  City : karen park
  State : PRETORIA NORTH
  Zip Code : 0182
  Country : SOUTH AFRICA
  PHONE NUMBER:+27622632137

 43. Dobry den, mockrat dekuji!
  Zrovna dneska jsem malem naletela!!!

  Hello Friend,

  How are you ? I hope you are alright,and I’m glad to inform you that i
  have made the payment of (270€) for the item plus shipping cost van
  Post Office,and I’m sure you must have receive the confirmation mail
  of the payment from my bank by now,because i have got the carbon Copy
  of the payment confirmation mail from my bank.So i want you to
  check you INBOX,BULK And JUNK E-mail for the payment confirmation.So i
  want you to proceed with the shipment,since the payment has been
  approved and you have got a confirmation mail.So i want you to go and
  make the shipment and send the shipment details to my bank shipment
  has been successfully done,so that they can able to activate your
  account quickly.

  However this is the shipment address below…

  Name: Edmond Martins
  Address… Florastraat 96
  Postal Code… 2140
  City… Antwerpen
  Country… Belgium
  Tel: +32(0)27104310

  I urge you to kindly proceed with the shipment,because since the
  payment has been confirmed,it can never be refunded to me,so i promise
  out that your account will be activated as soon as you make the
  shipment and you send my bank the shipment details.

  firstcapitalbanktransfer@accountant.com

  However i will be waiting for the shipment details Now.

  With Regards

  a toto prislo od banky: 1. You must know that once the payment has been made by the buyer the money now belongs to the seller and it will be transferred immediately to his or her account as soon as the seller follow our procedure.

  2. Once shipment has been verified, the money will be delivered to the seller’s Bank account information given to us by you and hence from now on ,You did not have any control on the money paid by you to the seller as we are the one to handle everything yours is to receive your item, we are using this policy to protect both the seller and buyer from internet fraud.

  You can go ahead now and ship out your buyer’s item{s} and send to us the Scan Way Bill/Tracking Number in order for us to activate your Bank account and to complete the final process and within the next 24-Hours time your money will arrive into your Bank account, however,you will be receiving your money as soon as you send us the Scan Way Bill/Tracking Number of the shipment receipt ,You will have to ship the item to the shipping address provided by the buyer .

  We are very sorry for any inconvenience or delay this may cause,we will like you to verify your bank information properly and see that there is no mistake.If there is, kindly contact us through:
  {firstcapitalbanktransfer@accountant.com}

  ***PLEASE NOTE***

  Your bank account will be activated with the money immediately you send the shipment details and has been verified.This measure is taken in order to protect both seller and buyer interests and to reduce the occurrence of fraudulent activities.

  Here is the recent history of your Transfer Status…

  Transfer SW580033989383KMS Current Percentage Done: 98%
  Transfer On Pending… SHIPMENT RECEIPT PROOF Details Is Needed…..

  FIRST CAPITAL BANK OF CANADA SERVICE CUSTOMER CARE ONLINE® *SHIPMENT SCAN RECEIPT PROOF Requested*
  firstcapitalbanktransfer@accountant.com

  Questions? Send an email to firstcapitalbanktransfer@accountant.com

  Online Banking

  ***ATTENTION***

  Protection against fraud and misrepresentation !The Order has been APPROVED, you CAN NOW ship the merchandise to the buyer’s shipping address. You are expected to make the shipment with 48 hours of receiving this Transfer Payment Approval Notification and get to our Transfer Department/ Technical Dept. with the tracking number for Shipment Verification.
  http://www.au.af.mil/au/awc/awcgate/fbi/graphics/banner.jpg

 44. tak už jsou ve Francii :-).
  Předal jsem to policii ale stejně asi zbytečně…

  Name:- PHILIP JAMES
  Address:- BAT A JUST PARC SAINT ETTIENNE DOUVRAY
  City:- Rouen ,
  Zip code: 76800
  Country:- France

  Na můj poslední email už neodpověděli..
  no money, no love, sorry 🙂
  hope they arrest you.

 45. Franta

  málem jsem se nechal nachytat polským nickem : pablowa50
  nabízel mi za zboží o 50% více , chtěl jméno,číslo účtu a telefon. Na druhý den poslal platbu…prí , poslal email a prí se platba připíše,jakmile pošlu číslo balíku. Celekm věrohodné,ale nejsu blbej,platba předem na účet nepošlu přece dříve když není platba a nebudu posílat do JIHOAFRICKÉ REPUBLIKY ZA 3500,- KČ !!! Ze srandy jsem napsal,že balík je odeslaný a vymyslel jsem si číslo zásilky a dnes už mi 3 krát volali ze zahraničí !!! lidičky nic nikomu neposílejte,když nemáte platbu na účtě !!!

 46. poslý nick : pablowa50 (51)

  adresa do JIHOAFRICKÉ REPUBLIKY :
  Name : OLADIMEJI JAMIU
  Address : FLAT 39 PARKWOOD
  City : DE ORCHARD
  State : PRETORIA NORTH
  ZipCode : 0182
  Country : SOUTH AFRICA

 47. Podobny scenar, udajen poslal penize a jsou pozdrzne do doby, nez odeslu naklady na prepravu (3500 Kc + 500 Kc) a pak budu mit penize k dispozici. Blbost! Pri pohledu na domenu, ze ktere prisel email, je to jasne (intl-onlinetransfer.com).

  Takze dalsi na seznamu: PayPal Team®

  Zajemce o zbozi: Johannes Etzel johannesetzel0@gmail.com

  Shipping Agent Name: TAYO ADEKUNLE
  City: Ibadan
  State: Oyo
  Zip Code: 23402
  Country: Nigeria

  1. to isté akurát prebieha u mňa 😀 😀 Najprv mi prišla smska v slovenčine, že budeme komunikovať cez mail…ale kedže som už niečo pred pár mesiacmi počula, ukončila som to a ako pozerám, dobre som spravila…

 48. Skoro úplne rovnaký scenár od istej pani Mary Gipson, ďakujem za článok skoro som už naletel. Toto je moj prípad:

  1. It was a pleasure to read back from you. I am buying this item from you because it is needed urgently for an important Use. I am willling to pay you 15,000czk + 1200czk shipping cost for CZECH EMS POST(https://www.ceskaposta.cz/en/sluzby/psani/zahranici/ems-do-zahranici).
  I need your bank details for money transfer to your account such as

  Name:
  Account Number:
  Bank Name:
  Phone Number:

  so that i can make the transfer to you

  waiting for your fast reply.

  2. Money has been sent to you and it has been confirmed to me,did you get the confirmation of the transfer from Barclays Bank,check your inbox or spam messages carefully for the transfer..i will urge you to take the item to the Post Office EMS EXPRESS and send it to the address and email the shipment copy to my bank so that they can verify it and complete the transfer to you account.

  Take item to the post office and send it right now and send shipment receipt to my bank for them to release money to your account.

  Shipping Address

  NAME : ABASS AKOREDE
  Address : FLAT 39 PARKWOOD
  City : DE ORCHARD
  State : PRETORIA NORTH
  Zip Code : 0182
  Country : SOUTH AFRICA

  Here is phone number for shipment +27618710885

  God Bless You and Family.

 49. Díky! Veliké díky za tento web! Prodávám IP SE a teda málem jsem naletěla – prodávám přes bazos.cz !!! Opravdu POZOR jsou všude…

  Podvodník/ce mrsfemisandra@gmail.com – údajně z Kanady, kupuje mobil pro dceru v Belgii k narozeninám, MOC na to spěchá a nemá s ničím problém …

  Naléhavé odeslání zboží před dodáním platby:

  Hello Friend,

  How are you ? I hope you are alright,and I’m glad to inform you that i
  have made the payment of (8000CZK) for the item plus
  shipping cost van
  Post Office,and I’m sure you must have receive the confirmation mail
  of the payment from my bank by now,because i have got the carbon Copy
  of the payment confirmation mail from my bank.So i want you to
  check you INBOX,BULK And JUNK E-mail for the payment confirmation.So i
  want you to proceed with the shipment,since the payment has been
  approved and you have got a confirmation mail.So i want you to go and
  make the shipment and send the shipment details to my bank shipment
  has been successfully done,so that they can able to activate your
  account quickly.

  However this is the shipment address below…

  Name: Samuel Edward
  Address… Christinastraat 121
  Postal Code… 8400
  City… Oostende
  Country… Belgium
  Tel: +32(0)27104310

  I urge you to kindly proceed with the shipment,because since the
  payment has been confirmed,it can never be refunded to me,so i promise
  out that your account will be activated as soon as you make the
  shipment and you send my bank the shipment details.

  firstcapitalbanktransfer@accountant.com

  However i will be waiting for the shipment details Now.

  With Regards..

  Mail z fake banky:

  YOU CAN GET BACK TO US WITH OUR E-MAIL:firstcapitalbanktransfer@accountant.com

  Welcome to First Capital Bank Of Canada Plc ® Online Transfer fast Delivery is the best for convenient, affordable and reliable money Transfer services for auction payment to seller’s in WORLDWIDE COUNTRY

  Transfer Order from FIRST CAPITAL BANK OF CANADA Online Banking has been Approved .

  Transfer Order

  Transfer On PendingTransaction Number SW580033989383KMS

  DEAR CUSTOMER:- Pavlina Zridkavesela,

  We hereby Congratulate you for using Our FIRST CAPITAL BANK OF CANADA for your Online Payment. We have truly Received a payment of the Total amount (8000CZK) which was Transferred to you by MRS FEMI SANDRA CATE CATE for an Auction Item..

  we want you to Proceed with the Shipment of the item now and get back to us with the shipment receipt for Verification so that we can able to process your payment and credit your bank account within 24 to 72 Hours.

  This is to certify you that your payment has been processed and ready for remittance to your bank account, but we only need to confirm the shipment details from you.

  So we urge you to go and Ship the item and send us the Proof of shipment Scanned Receipt & Tracking# so that we can verify the shipment before Releasing the money into your Account.

  We have been making these such Transfer for a very long time but we later Discovered that Sellers at times would Receive money from us without Shipping the item to the Buyer. So we have Really taken a great Measure to Reduce these risk and as a result we With-hold the money as soon as the buyer makes the transfer.

  Here is the recent history of your Transfer Status…

  Transfer SW580033989383KMS Current Percentage Done: 98%
  Transfer On Pending… SHIPMENT RECEIPT PROOF Details Is Needed…..

  FIRST CAPITAL BANK OF CANADA SERVICE CUSTOMER CARE ONLINE® *SHIPMENT SCAN RECEIPT PROOF Requested*
  firstcapitalbanktransfer@accountant.com

  Questions? Send an email to firstcapitalbanktransfer@accountant.com

  Online Banking

  ***ATTENTION***

  Protection against fraud and misrepresentation !The Order has been APPROVED, you CAN NOW ship the merchandise to the buyer’s shipping address. You are expected to make the shipment with 48 hours of receiving this Transfer Payment Approval Notification and get to our Transfer Department/ Technical Dept. with the tracking number for Shipment Verification.
  http://www.au.af.mil/au/awc/awcgate/fbi/graphics/banner.jpg

  Image result for director

  WaughSig.gif

  Richard E. Waugh President &
  Chief Executive Officer

 50. Tohle taky nebude úplně čistý

  Drahý příteli,
  Psal jsem o mého zesnulého klienta, jehož příbuzní nemohu dostat do
  kontaktu s, ale oba mají stejné příjmení, tak to bude snadné, aby se
  stanete jeho dědic. Čekal jsem za Vaši odpověď, tak jsem se rozhodl, že
  vás opět kontaktovat.
  Chci tě představit jako jeho dědic, aby jeho majetek by mohl být
  propuštěn na vás. Máte-li zájem, prosím odpovězte pro více informací.
  Potvrdit své osobní údaje níže:
  Jméno:……………..
  Příjmení:…………..
  Země původu:………..
  S pozdravem,
  Nicolas Akum

 51. Přidávám další podvodnou adresu, na mě to zkusily včera. Prodával jsem notebook, za který nabídli o 2000 víc. Poslal jsem číslo účtu a telefon. Bylo mi divné jak rychle odepisují a urgují. Také potvrzení z jejich banky přišlo v 8:50 a hned v 8:51 další urgence o zaslaní balíčku. Následně jsem začal o ověřovat trackování čísla “jejich” bankou, kde neseděla doména, hlavička emailu obsahovala rozmazaný obrázek loga, atd. Následně jsem narazil na tyto stránky, které mi vše potvrdily.

  SHIPPING INFORMATION :
  Name : Deanne Gotham
  Address : 244B Drakefell Rd
  State : London
  Zip Code: SE4 2DR
  Country : United Kingdom

  1. Mně začal(a) Deanne Gotham deannegotham900@gmail.com psát včera – stejný scénář jako již zmíněné: chce urgentně koupit notebook (přes aukro) za cenu, za kterou jsem ho koupila před 2 lety. Tady jsem si potvrdila, že to “není normální”. 🙂

 52. i já bych rád upozornil a varoval – nabízel jsem na bazosi

  Datum: 27. 4. 2017 21:20:54
  Předmět: Re: Tiskárna ANAJET FP125 Made in USA

  OK, I will contact my bank now for the payment today, send me your
  bank data. Please, as soon as you get the money, just go and send me
  my post to this address below:

  Name: Samuel Edward
  Address… Christinastraat 121
  Postal Code… 8400
  City… Oostende
  Country… Belgium
  Tel: +32(0)27104310

  Nice to meet you and Nice doing business with you again..

  With Regards

 53. Na moji nabídku na bazos.cz stejný křivák:

  Thanks for your mail,Am Mr Tony Amos form Canada so I am interested in your item,i will offer you 430 Euro plus shipping Van (POST OFFICE) to my son in Belgium.So send me your bank details as follow for the payment of the item.also want you to send me the picture of the item…

  Account Name:
  Account Number:
  Bank Name
  Bic/Iban
  Country:
  Occupation:
  Tell Phone

  Here is the shipping address.

  Name: Samuel Edward
  Address: Christinastraat 121
  Zip Code: 8400
  City: Oostende
  Country: Belgium

  I hope to read from you soon ….
  Mr Tony Amos…

 54. Tak mám na prodej objektiv za 7900 na SBazaru a přišla mi zpráva, že je zájem o něj. Nabízí 10000 kč a chce to do Jižní Afriky. Napsal jsem že OK, není problém, ale chci nejdřív peníze na účtě. Ještě jsem si zjišťoval poštovné do JAR a tam mě zarazilo, že balík nepojistí, resp. nejvýš na částku 3640,00 Kč. Tak dotyčnému píšu, že má smůlu, ale že se musím chránit, kdy se s balíkem cokoliv stalo a že mu to neposílám. Mezitím se ještě jedu googlit něco o zasílání balíků do JAR, jestli v tom není jiný háček a narazil jsem na tento článek. Zboží bych tedy neposílal, dokud by peníze nebyly opravdu na účtu, ale každopádně jsem rád, že vím, že je to stejně podvod.

  Jinak kontaktní údaje bylyprý na dceru a jsou: Name : A.A. AMINAT
  Address : Unit 31, Parkwood Estate orchards,Pretoria north
  Zip Code :0182
  City : Pretoria
  Country : South Africa
  e-mail byl: gracepatrizia0@gmail.com

  minule mi ale přišlo něco podobného z e-mailu katerinamelounova@seznam.cz podepsáno Katerina Melounova, prý je z Liberce a teď pracuje v USA. Ale neuměla ani slovo česky, takže to jsem opískal hned.

 55. Ahoj lidičky. Dnes mi přišlo toto a díky této stránce jsem prodej neuskutečnil a kupujicímu odeslal odkaz na tyto stránky 🙂
  Díky Vám všem za info
  Deanne Gotham
  9:01 (před 21 minutami)

  It was a pleasure to read back from you. I am buying this item from you because it is needed urgently for an important Use. I am willling to pay you 7,000czk + 1200czk shipping cost for CZECH EMS POST(https://www.ceskaposta.cz/en/sluzby/psani/zahranici/ems-do-zahranici).
  I need your bank details for money transfer to your account such as

  Name:
  Account Number:
  Bank Name:
  Phone Number:

  so that i can make the transfer to you

  waiting for your fast reply.

 56. Mně přišlo tohle:

  Thanks for your mail,Am Mr Marco Salva form Canada so I am interested in your item,i will offer you 570 Euro plus shipping Van (POST OFFICE) to my son in Belgium.So send me your bank details as follow for the payment of the item.also want you to send me the picture of the item…Account Name:Account Number:Bank NameBic/IbanCountry:Occupation:Tell Phone
  Here is the shipping address.
  Name: Samuel Edward
  Address: Christinastraat 121
  Zip Code: 8400
  City: Oostende
  Country: Belgium
  I hope to read from you soon ….
  Mr Marco Salva…

 57. Já taky, ten samej hajzl, naštěstí jsem si o něm díky vám přečetl. Dík lidi 🙂

  Thanks for your mail,Am Mr Tony Amos form Canada so I am interested in your item,i will offer you 1,280 Euro plus shipping Van (POST OFFICE) to my son in Belgium.So send me your bank details as follow for the payment of the item.also want you to send me the picture of the item…

  Account Name:
  Account Number:
  Bank Name
  Bic/Iban
  Country:
  Occupation:
  Tell Phone

  Here is the shipping address.

  Name: Samuel Edward
  Address: Christinastraat 121
  Zip Code: 8400
  City: Oostende
  Country: Belgium

  I hope to read from you soon ….
  Mr Tony Amos…

 58. TRANSFER CONFIRMATION APPROVED
  The Transfer Order From Bank Of America ® Has Been Approved.
  YOU CAN GET BACK TO US WITH OUR E-MAIL: boawire@accountant.com
  Welcome to Bank Of America ® Online Transfer. Online Wire is the best Method for convenient, affordable and reliable money transfer services for auction payment to seller’s in WORLDWIDE COUNTRY.
  TRANSFER NUMBER: SW13100581210KMS.
  Transfer Date : 27-06-2017

  Dear: Rebeka XXX,

  This message confirms that the sum of 9500kč has been sent to you by Mrs Lisa Marples via Online Wire Transfer Services. Below are the instructions you must follow to get the money credited into your bank account. Please find the necessary Payment Details below:

  Transaction Summary:
  Purchased Item Amount kč9,000,00
  Handling Charges kč500,00
  Taxes And Insurance NIL
  Total kč9,500:00
  TRANSFER NUMBER SW13100581210KMS
  Quantity 1
  Item Title Apple iPhone 6
  Transport Company SLOVAK POST
  Shipping Address
  Name: JEFFREY GUTIN
  Address: 1021 VIA DUPRE STREET
  City: HENDERSON
  State: NEVADA
  Post Code: 89002
  Country: UNITED STATES OF AMERICA

  Account Details for Remittance Account Holder’s Name: Rebeka Bratinková
  Bank Name: XXX.
  Iban Number: XXX
  Swift Code/BIC: XXX
  Country: CZECH REPUBLIC.
  Email: XXX

  NOTE: This is to confirm to you that the said amount has been successfully transferred by the Sender and been deducted from his Bank Account which is ready to be credited into your account, been that this Payment has been subjected to be a Payment for AUCTION Item purchased from you, we reserve the right to make sure this transaction is safe and secured also to verify the legitimacy level on this transaction because of the high sum of funds involved.

  The above sum has Included the transport charges and taxes as we and the Transport Company quoted for the buyer (as per Bank Of America ®AUTOMOBILE PAYMENT POLICY). You will receive a Message from the Bank Of America® Customer Verification Department Shortly informing you on how to send the Transport fares and taxes to the transport company with the above details as soon as possible.

  You may contact Bank Of America ® customer service by replying directly to this confirmation message and Quote the Above Transfer Number for quick recognition of this transaction.

 59. Díky Vám všem co tu toho hajzla sdílíte 🙂

  Thanks for your mail,Am Mr Tony Amos form Canada so I am interested in your item,i will offer you 820 Euro plus shipping Van (DHL) to my son in Belgium.So send me your bank details as follow for the payment of the item.also want you to send me the picture of the item…

  Account Name:
  Account Number:
  Bank Name
  Bic/Iban
  Country:
  Occupation:
  Tell Phone

  Here is the shipping address.

  Name: Patric Mukoko
  Address: Aartshertoginnestraat 41
  Zip Code: 8400
  City: Oostende
  Country: Belgium

  I hope to read from you soon ….
  Mr Tony Amos…

  komu: Tony
  Nice try…a googled you.

  Good luck with someone else.

  Go fuck yourself.

  M.

 60. Stejná karta jiné jméno
  Divná angličtina.

  Payment Method America Express
  Card Number 3***********5643
  Exp. Date 12/2019
  Name on Card *Tomas Luis*
  Street Address 385 E. Hoffer St
  City, State, Zip Banning, CA, 92220
  Country United State Of America

  Card Number 3***********5643
  Exp. Date 12/2019
  Name on Card Lawrence Lee
  Street Address 385 E. Hoffer St
  City, State, Zip Banning, CA, 92220
  Country United State Of America

 61. Dobrý den, právě jsem naletěl a rád bych všechny informoval:

  Prodával jsem fotoaparát a nedával jsem pozor ani smysli mi nefungovali když jsem odeslal přes PPL do zahraničí tento fotoaparát.
  Bohžel fotoaparát došel v pořádku ale platbu už jsem neobdržel a pak po mě chtěli ještě doplatit další peníze aby mi banka uvolnila prý požadovanou částku. NEPLATTE NIC NAVÍC A NECHTE SI NEJDŘÍVE POSLAT PENÍZE NEBO PRODEJTE DOMA.

  Právě podávám trestní oznámení na přímého pachatele na uvedené adrese:

  a pak tady na té:

  Here is the Address you need to sent the money on time now to my Son :-

  Patric Mukoko
  Aartshertoginnestrasat 41
  Oostende , Belgie
  8400

  Name: AWO OLALEKAN
  ADDRESS…No 2 Asipa Rd
  CITY…Oyo Town
  STATE..Oyo State
  ZIP CODE..23402
  COUNTRY…Nigeria

  Šiřte tuto debatu mezi svými lidmy okolo at se nenapálí další.

  jsem hloupý že jsem naletěl.

  M.V.

 62. Tady v ..smazaná reklama.. nabízíme širokou škálu finančních služeb jednotlivcům a podnikatelům. Pracujeme s malými, středními a velkými podniky, které jim pomohou buď začít, nebo rozšiřovat se na nová území.

  Pomůžeme financovat malé firmy, pokud je to zapotřebí nejvíce, k rozšíření stávajících obchodů, nákupu kapitálového vybavení, zaplacení nákladů a mnoha dalších potřeb, jako je reklama, pronájem, renovace apod. Vyplácíme půjčku od ..částky v cizí měně.. s velmi nízkou sazbou X % (jasně:) Z období trvání 1 až 15 let. Další informace o nás nás kontaktujte emailem:

 63. Dobry den,
  pozor, uz to delaji i Cesi. Poslali mi fake “platbu” z banky v rumunsku IDEA BANK. Tak si dejte pozor 😉

  Zkontrolujte si odkud vam prisel ten email, jestli se emailova adresa shoduje s tou, co je tam napsana. Idealne i ve zdrojaku mailu, odkud ho vas mailserver prijal, pokud tusite, co je to zdrojak 😉

  No a adresa ceske scammerky…

  Name.. Petra Cibulkova
  Address: Vrsovcu 1133/60, Mariánské Hory
  City.. Ostrava
  Zip Code..70900
  Country.. Czech Republic

  1. Ona to nemusí být ani paní Cibulková, ale už prostě použijí české jméno a adresu kvůli důvěryhodnosti. To si vždycky najdou. Když jsem jednou prodával objektiv, tak jedna zájemkyně české jméno, byla z Liberce a neuměla česky ani ahoj.
   Další zájemce pak už byl z JAR a to tom jsem už zde psal, ale to už nebylo české jméno.

 64. nigérie stále útočí
  Receiver name: Aina Alo
  Address : No3 Olorunsogo complex poly road.
  City : Ibadan
  State : Oyo,23402
  Country : Nigeria
  Tel no : 08022426626

 65. Tohle je nadčasový článek, díky za něj. Ozvala se mi nějaká dívka ze Švédska – Janet Micheal, že chce koupit můj objektiv pro bratrance. Nějaký Francouz – Saheed Bello. což mi přišlo divný, navíc takovej strašnej spěch. Tak jsem googlil a dorazil sem. Schéma stejný, tak pozor na něj.

  >Name : Saheed Bello
  > Address : 26 Popincourt , Paris
  > Zipcode : 75011
  > City : Paris
  > Country : France
  > Reply with the shipment now and also contact my bank so they can able to
  > completed the transaction

  Jsem si ho vygooglil a sice nevím, který z nich to je, ale žádnej nic moc fešák. To ta Švédka moc vkusu nepobrala.

 66. Stále je to aktuální – pozor !!
  Prodávám na Aukru NTB

  I have problem with my aukro account and i cannot buy now or bid.i want you to send item has gift has a Gift for my Pastor in South Africa. I will pay you 18000kc +1200kc for shipping cost for CZECH EMS POST. send me full bank data for payment.i need you to mail me your full banking details for the deposit such as
  Name:
  Account Number:
  Bank Name:
  Phone Number:
  so that i can make the transfer to you ..
  waiting for your fast reply

 67. Dobrý den, mrzi mne, ze jsem tento odkaz necetla drive. Ja jsem naletela uplne cerstve. Zacalo to uplne nevinne, nabizela jsem na sbazaru k prodeji iPAD, ozval se mi pres WhatsApp pan, zda ho muzu jeste ten den poslat bratranci do Britanie s tim, ze mi penize poukaze prevodem a prostrednikem bude banka. Napsal, ze je to namorni inzenyr a nemuze si ho prevzit osobne. Jmeno Petr Woods.Pak mi prisel email od zahranicni ING banky s tim, ze mi poslali potvrzeni o uvolneni penez z uctu p.Woodse, ale bylo to blokovano, dokud neposlu potvrzeni o odeslani baliku do VB. Spechalo to a tak jsem to udelala.

  “Svata prostoto, to je ta moje snaha, zbytecne veci nezdrzovat a vyhovet ostatnim. A lidska duverivost. Kdyz nepodvadim ja, tak proc by to mel delat nekdo jiny, ze?!….”

  Z banky mi prislo potvrzeni, ze dekuji a ze se to zpracovava…Druhy den rano prisel od banky dalsi email, ze vznikla nejaka chyba (udajne vlivem toho, ze jsem potvrzeni o doprave poslala vickrat, coz neni pravda) a z uctu P.W
  bylo moji chybou odecteno dalsich 6000 kc. A ze je musim poslat, jinak mi penize neuvolni. Bylo mi to divny, ale nejak jsem ten pozadavek zkousla. Penize jsem na pokyn banky posilala pres Worldremit do Nigerie…myslela jsem, ze bude klid. Po nejake dobe z banky prisla dalsi zprava, ze na uctu P.W.je nastaven nejaky limit pro platbu do zahranici na 30 000 kc. Takze mu penize z uctu odepsali a po me chteli, at poslu 10 000 kc a dorovnam to. Nechtela jsem. Komunikovala jsem s P.W.a on me presvedcoval, ze to jinak nejde, ze nema duvod mi lhat, a ze az to udelam, bude vse OK…nechala jsem si z jeho banky poslat potvrzeni te skutecnosti, protoze jinak banka komunikuje psanym textem v emailu. Tak jsem dnes opet poslala 10000 Kc do Nigerie…obdrzela jsem potvrzeni z Worldremit, poslala pres WhatsApp panu W. a do banky. Banka potvrdila prijeti rano v 7,44 h a dal se nic nedelo.. kdyz jsem se asi v 13,20 h email.banky dotazovala, co se deje a kdy dostanu potvrzeni o prevodu 30000 na muj ucet. (iPAD se prodal za 14 000kc)..a poslala jsem screen obrazovky cele komunikace s bankou od rana. Z banky mi odpovedeli, ze to dostali a ze mam pockat, ze se vse procesuje….Vecer mi prisel email z banky, ze jsem jim udajne poslala potvrzeni o platbe 2x, takze moji chybou neco blbe zauctovali a panu W.mam doposlat dalsich 7000 nebot moji chybou mu je strhli a at se s p.W.domluvim….Ten mi tvrdi, ze vsechno je moje chyba, a ze jemu penize odepsane z uctu uz nikdo nevrati. Ze chce jen kvalitni transakci, tj.at poslu zase 7000.

  To uz jsem odmitla udelat a napsala jsem W., ze nic prevadet nebudu a ze gratuluju k tomu, jak se jim podarilo mne oblafnout… nejhorsi na tom je, ze on “drzel” latku a stavel se do role velice duveryhodneho pana, ktery je movity a fakt mi chce ty penize poslat….Zajimavy je, ze kdyz nekomunikuju s nim ja, on mlci….Dnes mi prisla z banky dalsi vyzva at zaplatim 7000 kc. Odepsala jsem, ze nic platit nebudu, necham si celoz korespondenci overit u ceske pobocky ING a ze dle vysledku zvazim podani trestniho oznameni …..zatim je klid. Poslala jsem vse do ceske ING a tam celou korespondenci oznacili podvod.

  Tak si dejte pozor.

 68. V bledě modrém zažívám tentýž případ, paní (mail veronikaadam10@seznam.cz) chce zaslat mnou prodávaný iPhone na sBazar do Itálie svému bratru, který je tam na katolické misi. Peníze jsou v úschově banky a neprodleně mám telefon odeslat a pak mi banka po ověření banka pošle peníze. Jen koukám, jak dlouho se tím někdo živí. Asi jim bohužel občas někdo skočí na špek… Každopádně děkuji za článek a další příspěvky;) Rozum do hrsti!

 69. No právě naletěl jsem taky.
  Taky jako do Anglie.
  Nějaká Mabel Nikola, a tam už má Nikola Hlaváčková, a na jako transferu je Nikola Martin… Jsem blbec, že tak podrobně neprozkoumal jsem předtím, než odeslal, a jen teď. Dejte pozor na nikola031992@gmail.com!
  A to samé bylo od pana “tomasmartin11@email.cz” : ”
  Děkuji za vaši odpověď, viděl jsem váš inzerát a rád bych si jej koupil pro svoji mladší sestru, která je v současné době v Německu, kvůli studiu na Katolické univerzitě v Eichstaett-Ingolstadtu, sám bych si jej přijel vyzvednout, ale momentálně jsem na prázdniny v Drážďanech, doufám, že fungují perfektně a jsou v dobré pozici, jak je inzerujete online, prosím, pomozte mi s odesláním k ní prostřednictvím českého poštovního úřadu a já do ceny zahrnu poplatky za plakát 500 kč. laskavě mi sdělte své bankovní údaje a jméno příjemce účtu, abych mohl platbu provést hned. Čekám, až si od vás brzy přečtu. díky”.
  Teď zkusím to zastavit, odesíláni. Včera byl pátek, doufám ještě nestihly předat na centrálu.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *