Města s vícero letišti aneb není Oslo jako Oslo

Boeing 737 společnosti Ryanair při odletu na letiští Oslo - Rygge
Boeing 737 společnosti Ryanair při odletu na letiští Oslo - Rygge
Boeing 737 společnosti Ryanair při odletu na letiští Oslo – Ryggefoto: Ruben Lang
Někdy se může stát, že koupíme letenku z města, které je nám vzdálené (např. kvůli skvělému tarifu). Potom musíme řešit, jak se na místo dostaneme a je také dobré mít na paměti, že mnohá města mají vícero letišť a přeprava mezi nimi může být nejen relativně komplikovaná, ale i drahá.

Pokud vezmeme např. Oslo, mezinárodní lety se odbavují z letiště Gardemoen, které je asi 25 km severovýchodně od Osla. Nízkonákladové aerolinky však využívají buď letiště Sandefjord (Wizzair), které je asi 60 km jihozápadně od Osla nebo Rygge (Ryanair), které je asi 60 km jihovýchodně od Osla. Z obou těchto letišť pak stojí transfer na letiště Gardemoen cca 270 NOK (tedy asi 900 kč) a trvá kolem tří hodin. Stojí za zvážení, zda v případě, že máme odlet z letiště Gardemoen nevyužijeme služeb společnosti Norwegian, která má navíc jedno odbavené zavazadlo v rámci ceny letenky.

Obdobné nepříjemné překvapení nás může čekat např. při letech z Paříže (s hlavním letištěm Charlese de Gaulla a dalšími využívanými letišti Beauvais či Orly), Londýna (s hlavním letištěm Heathrow a dalšími letišti Gatwick, Luton a Stansted), Brusselu (s hlavním letištěm Brusel Zaventem a dalším letištěm Charleroi) či v Miláně (s hlavním letištěm Malpensa a dalším letištěm Bergamo).

Akce, která by vás mohla zajímat

Expedice Island a Faerské Ostrovy 2020

A už letíte z jakéhokoli z těchto měst, nebo z jiného města, které má více letišť, zvažte, pokud kupujete letenku jako přpoj, zda se vám nevyplatí koupit třeba i mírně dražší let na hlavní letiště, než si cestu komplikovat cestou na menší letiště a pak zaplatit poplatky za zavazadla, transfer, případně nocleh.

Autor: Ruben Lang

V pěti letech jsem se při letu z Prahy do Bukurešti zamiloval do létání a cestování. Od té doby jsem se neodmiloval.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *