Eiffelova Věž

Její stavba započala roku 1887 a trvala dva roky právě aby se mohla stát vstupní branou světové výstavy v roce 1889. Eiffelova věž, hezky česky Ajfelofka však jako mnoho jiných velkých světových krás a monumentů nebyla zpočátku vůbec přijímána s nadšením. Slavný spisovatel Guy de Maupassant dokonce chodíval na večeře právě na Eiffelovu věž, neboť to bylo jedinné místo, „odkud nebyla ta hrůza vidět“. Restaurace se v Eiffelově věži nachází v prvním a druhém podlaží.

Krásymilovní francouzi a tím spíše sami Pařížani měli za to, že ošklivost Eiffelovky zastiňuje všechny pařížské krásy, ovšem jak my všichni dobře víme, právě Eiffelovka je nejslavnější pařížskou stavbou a je dokonce nejnavštěvovanějším monumentem světa. V roce 2011 hostila již svého 250ti milióntého návštěvníka.

Sama věž je 324 metrů vysoká a díky roztažnosti ocele má v létě o 15 cm více. Třetí vyhlídkové podlaži je pak ve výšce 279 metrů a je nejvyšším vyhlídkovým bodem Evropské unie. Trocha zajímavé techniky, Eiffelova věž je z 18 038 dílů, ocelová konstrukce váží 7 300 tun, celá dohromady pak asi 10 000 tun.

Akce, která by vás mohla zajímat

Expedice Island a Faerské Ostrovy 2020

Návštěvníci ji mohou navštívit denně od devíti hodin do půlnoci, do prvních dvou podlaží lze dojít po schodech, třetí podlaží je obvykle zpřístupnění pouze výtahem.

Je dobře že je nyní Eiffelovka považována za krásnou, neboť je díky své výšce vidět téměř odkudkoli. A proto místo aby Paříž hyzdila, dává jí novou krásu

Autor: Ruben Lang

V pěti letech jsem se při letu z Prahy do Bukurešti zamiloval do létání a cestování. Od té doby jsem se neodmiloval.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *