Airbnb jde do dalšího kola financování

Loni v červnu ubytovací startup Airbnb získal investice ve výši 1,5 miliardy. dolarů. V současné době vyjednává v dalším kole financování a poohlíží se po investicích ve výši 1 miliardy dolarů při valuaci 30 miliard USD.

Airbnb investici poptává, kvůli záměru další expanze a to jak na upevnění pozic v tradičních zemích jako jsou USA či Francie, tak pro navýšení podílu na trzích, které Airbnb ješte nemá pod kontrolou, jakou by si firma přála.

Akce, která by vás mohla zajímat

Expedice Island a Faerské Ostrovy 2020

V současnosti např. Airbnb rozbíhá tzv. ambassador program, kdy oslovuje zkušené hostitele a nabízí jim a novým hostitelům, kteří se díky nim přihlásí zásadně lepší podmínky, než tomu bylo dříve (každy z nich, jak už etablovaný hostitel, tak ten nový získají 2500 Kč.).

Dle mých odhadů je v současnosti Airbnb ochotno do akvizice nové ubytovací jednotky investovat až 800 USD. Pro Airbnb to znamená jedinné – ovládnutí trhu. Pro hostitele to naopak může brzo znamenat větší konkurenci, než na jakou byli ještě před pár lety zvyklí.

P.s. jako jeden z Airbnb ambassadorů vám mohu v případě registrace přes tento odkaz nabídnout tyto lepší podmínky, kdy při svojí první rezervaci získáte od Airbnb 2500 korun. Ode mě pak e-book ‘Airbnb od A do Z’.

 

Autor: Ruben Lang

V pěti letech jsem se při letu z Prahy do Bukurešti zamiloval do létání a cestování. Od té doby jsem se neodmiloval.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *