Airbnb jde do dalšího kola financování

Loni v červnu ubytovací startup Airbnb získal investice ve výši 1,5 miliardy. dolarů. V současné době vyjednává v dalším kole financování a poohlíží se po investicích ve výši 1 miliardy dolarů při valuaci 30 miliard USD.

Airbnb investici poptává, kvůli záměru další expanze a to jak na upevnění pozic v tradičních zemích jako jsou USA či Francie, tak pro navýšení podílu na trzích, které Airbnb ješte nemá pod kontrolou, jakou by si firma přála.

V současnosti např. Airbnb rozbíhá tzv. ambassador program, kdy oslovuje zkušené hostitele a nabízí jim a novým hostitelům, kteří se díky nim přihlásí zásadně lepší podmínky, než tomu bylo dříve (každy z nich, jak už etablovaný hostitel, tak ten nový získají 2500 Kč.).

Dle mých odhadů je v současnosti Airbnb ochotno do akvizice nové ubytovací jednotky investovat až 800 USD. Pro Airbnb to znamená jedinné – ovládnutí trhu. Pro hostitele to naopak může brzo znamenat větší konkurenci, než na jakou byli ještě před pár lety zvyklí.

P.s. jako jeden z Airbnb ambassadorů vám mohu v případě registrace přes tento odkaz nabídnout tyto lepší podmínky, kdy při svojí první rezervaci získáte od Airbnb 2500 korun. Ode mě pak e-book ‚Airbnb od A do Z‘.

 

Autor: Ruben Lang

V pěti letech jsem se při letu z Prahy do Bukurešti zamiloval do létání a cestování. Od té doby jsem se neodmiloval.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *