Fotoexpedice a fotoworkshopy Island 2019

Fotoexpedice na které nezapomenete,

za cenu, která vás nezruinuje!

Island 2019

Fotoexpedice Island

Vážení přiznivci krajinářské fotografie a nádherné přírody vůbec.

Rád bych vás pozval na několik termínů fotoexpedic do ostrovní země, která se v roce 2016 stala mým druhým domovem, země tradičně přezdívané jako ‚Ostrov ohně a ledu‘ – Island. Island je jedno z nejinspirativnějších míst, kam se může fotograf – krajinář vydat. Na ostrově velikosti Československa se nachází nespočet nádherných vodopádů, gejzírů, geotermálních oblastí, horských siluet, to vše je vkusně protkané divokým zvířectvem což dohromady vytváří unikátní podmínky pro milovníky krajinářské fotografie. A nyní máte skvělou šanci to vše vidět a zachytit na políčka vašich fotoaparátů.

Nejkrásnější místa Islandu o velikonočním týdnu (13. – 22. 4).

V rámci této 9 denní fotoexpedice navštívíme všechna z těch míst, o kterých se vám při pomyšlení na Island může zdát. Těšit se můžete na zajímavosti Reykjavíku, vodopády Seljaladsfoss, Skógafoss a Goðafoss. Vulkanickou jeskyni proslavenou seriálem Hra o Trůny – Grjótagja, lávové pole Dimmuborgir, prostě vše, co nám počasí, termín a sjízdnost silnic umožní.
Tento termín v druhé půli dubna má navíc jako bonus dvě lákadla. Snad se nám poštěstí vidět polární záři, a s přesností švýcarských hodinek vždy 18. dubna přilétají na Island papuchalkové.
Vedení fotoexpedice: 14.900 Kč
Přibližná celková cena (Vedení fotoexpedice, letenka, ubytování v hotelích/penzionech, transport v místě) 32.000 Kč

Hornstrandir a nejzajímavější místa západu (15. – 30. 6)

V rámci této fotoexpedice se vydáme na nejzapomenutější místo Islandu – poloostrov Hornstrandir. Oblast, která je dostupná pouze lodí z městečka Ísafjörður je od 50. let 20 století neobydlená a není tedy překvapením, že tu potkáme víc polárních lišek než lidí. Krom asi 10 denního pobytu (konkrétní doba bude záviset na počasí a lodní dopravě) na poloostrově Hornstrandir
Důležité upozornění: Tato expedice je určena pouze pro zdatnější cestovatele. Na Hornstrandir je nutno si vzít vše co člověk bude po 10 dní potřebovat, nenachází se tam žádná občerstvení a jedinou možností ubytování je vlastní stan! Krom cca. deseti dní na Hornstrandiru využijeme zbylý čas pro návštěvu vodopádu Dynjandi, papuchalky obydlený útes Látrabjarg a případně dalších zajímavých míst západu Islandu.
Cena fotoexpedice: 9.900 Kč
Přibližná celková cena (vedení fotoexpedice, letenka, transport v místě, trajekt na Hornstrandir): 26.000 Kč

 

Krásy islandského vnitrozemí (týdenní termíny v červenci a srpnu – případně individuálně)

V rámci této fotoexpedice projedeme známé i méně známé kouty Islandu. Naším hlavním časovým organizátorem bude předpověď počasí tak, abychom měli vždy ty nejlepší možné podmínky pro fotografování.
Vedení fotoexpedice: 14.900 Kč
Přibližná celková cena (vedení fotoexpedice, letenky, doprava v místě, ubytování v kempech) cca. 33.000 Kč

V případě zájmu o účast v některé z fotoexpedic či jakýchkoli dotazů mě neváhejte kontaktovat mailem na adrese topdestinace@seznam.cz

Těším se na vás,
Ruben

Nevíte na co se těšit? Zde je trocha inspirace:

 

Západ slunce nad souostrovím Vestmannaeyjar
Sloní hlava
Liška polární
Tančící kríje
Stokksnes
Sigöldugljúfur
Ófærufoss
Námaskard
Hora Kirkjufjell a vodopád Kirkjufoss
Hvítserkur
Hengifoss
Papuchalk na skalisku Hafnarhólmi
Dynjandi
Dettifoss
Ledovcová laguna
Jeskyně Grjótagjá

Autor: Ruben Lang

V pěti letech jsem se při letu z Prahy do Bukurešti zamiloval do létání a cestování. Od té doby jsem se neodmiloval.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *