Milí přátelé,

někteří z vás už to víte a ti co to nevědí jistě nepřekvapí, že po loňských 6 letních týdnech na Islandu, a letošních dvou islandských zimních jsem se rozhodl se na Island alespoň na čas přestěhovat.

A jelikož Island je krásný a Faerské ostrovy cestou též a hlavně papuchalkové už přiletěli hnízdit!, napadlo mě zkombinovat moje stěhování se zastávkama v těch nejzajímavějších fotolokalitách a když už tam pojedu a mám v autě pár míst volných, třeba by se někdo z vás rád přidal. Skvělé je, že pojedeme ještě chvíli před začátkem hlavní sezóny (začína 1. 6.) a tak možná budeme mít trochu klidu, kterého na Islandu rychle ubývá. Jen bych rád zdůraznil, že krom focení, jsou Faerské ostrovy i Island prozetimním rájem i pro drony. (jeden i prodávám – včetně dalších fotověcí, inzerát najdete tu)

Itinerář zamýšlím nasledující:

12.5 2017 Odjezd směr Dánsko

13.5. – 15.5 –  trajekt Hirtshals – Torshavn

13.5. – 22.5 týden na Faerských ostrovech. Krom hejn papuchalků (ideálně na ostrově Mikines), slavného vodopádu Mulafossur, exotické přírody vulkanického původu, všudepřítomných ovcí je také možnost proletět se helikoptérou, které na Faerských ostrovech slouží jako místní MHD, jet pozorovat velryby, potápět se, či se projít kolem jezera Sørvágsvatn.

22.5- 23.5 – trajekt Torshavn – Seydisfjordur

23.5. – 2.6 – Jižní pobřeží Islandu, kde se nachází 90% Islandské přírodní krásy. Ledovcová laguna, Vodopády Seljalandfoss a Skógaoss, největší ledovec evropy Vatnajokull, Zlatý okruh – Thingvellir, Geysir Strokkur + Gulfoss, Černá pláž Reynisfjara, určitě bysme udělali výlet k vodopádu Háifoss (nebo by ještě vypadal takto?), možná i do oblasti Gjáin, papuchalkové na útesech u města Vík a u majáku Dyrhólaeyjarviti . K dispozici je samozřejmě i Modrá laguna a desítky horkých pramenů cestou, kde se dá vykoupat, zajímavá kulturně historická zákoutí, a mnohem mnohem více.

2.6. 2017 pozvolné ukončení akce v oblasti Reykjavíku.

Co se nákladů týče, pak pokud pojedeme 4 a započítám náklady na dopravu, ubytování, trajekty, letenky zpět a pár dalších drobností, tak byste se ti, kteří chcete pak letět zpět do ČR měli vejít do 20 000 (počítám se spaním v domech, ne v kempech), letenka zpět do Prahy jde koupit už od 1500 korun!. Jídlo na Faerech ani na Islandu není úplná láce, ale pokud nechcete utratit jmění, tak to jde, navíc si v rámci ubytování můžem něco uvařit. Samozřejmě bude záležet na dohodě o ubytování. Zatímco na Faerských ostrovech je to jasné a nejlepší je bydlet na jednom místě celý týden, na Islandu už to tak jasné není a tam se případně dohodneme na prioritách.

Pokud máte zájem, ozvěte se co nejdříve, můžeme např. na trajekt společnou kajutu namísto jednotlivých lůžek, což je sice o pár desítek eur na osobu dražší, ovšem komfort pobytu je pak zásadně jinde.

Pokud byste toto brali pouze jako začátek, tak díky WOW air můžete snadno letět za pár tisíc do USA

Pokud se chcete přidat či něco zeptat, kontaktujte mě buď na mail topdestinace (zav) seznam (tečka) cz, nebo na tel: 775 545 392. Obecnější dotazy prosím do komentářů.

V případě, že byste rádi jeli, ale nehodí se vám termín, napište mi email, určitě bude v budoucnu nějaká podobně zajímavá akce a budu vás informaovat.

Ruben

 

O autorovi: Ruben Lang

 

V pěti letech jsem se při letu z Prahy do Bukurešti zamiloval do létání a cestování. Od té doby jsem se neodmiloval.